Bamya Buzluğa Çiğ Konur mu? Dondurucuda Nasıl Saklanır? Sorularının yanıtları ve daha fazlası bu yazıda sizleri bekliyor!

Bamya buzdolabında uzun süre saklayamayacağımız sebzelerdendir. Buna karşın onları dondurmak ve çok daha uzun süre saklamak mümkün.

Bamya Haşlamadan Buzlukta Saklanır mı? Bamya Buzluğa Atılır mı?

Bamyayı buzlukta saklamak oldukça zahmetsizdir. Çoğu sebzenin aksine bir ön hazırlık gerektirmez. Şoklama gerektirmez.Ön haşlama yapmanıza gerek yoktur. Bamyaları doğrudan buzluğa ya da dondurucuya atıp uzun bir süre saklama yapabilirsiniz.

Buna karşın bamya formunu, lezzetini buzluğa girdiğinde yitirmez. Buzluktan çıkan taze bamyada bir tat değişimi ya da koku sorunu olmaz.

Kışlık Bamya Dondurucuya Nasıl Hazırlanır? Bamya Buzluğa Nasıl Konur?

Bamyayı yıkayın, iyice süzün ve saplarını kesin.

Bamyaları küçük halkalar biçiminde dilimleyin.

  • Doldurucuya gireceği için bamyalarınızda bir salyalanma problemi olmayacaktır.
  • Tabii ki dilerseniz bamyaları dilimlemeden  bütün olarak da dondurabilirsiniz.

Bamyaların tek bir buz kütlesi haline gelmeden dolması için onları yağlı kağıt serilmiş bir fırın tepsisine yan yana dizin.

Fırın tepsisine dizili halde bamyaları buzluğa atın. Ve tam olarak donmaları için 4 saat kadar bekletin.

4 saat sonunda bamyaları buzluktan çıkarın ve poşetlere aktarıp yeniden buzluğa kaldırın.

  • Bamyaları tepsiye dizip buzluğa atmak, onları kullanırken birbirilerine tamamen yapışık halde olmalarını engeller. Bu da onları pişirir ve kullanırken size büyük bir kolaylık sağlar.

Poşetleyip uzun süre kullanmak üzere buzluğa attığınız bamyaların üzerine tarih atmayı unutmayın.

 Bamya Haşlamadan Buzlukta Saklanır mi

Bamya Buzlukta Ne Kadar Süre Saklanır?

Buzluğa giren bamyaların ömrü hiç de kısa değildir. Donmuş bamyalar 10 ila 12 ay arasında bir süre ile güvenle tüketilebilir.

Taze Fasülye Buzlukta Nasıl Saklanır?

Buzluktan Çıkan Bamya Nasıl Pişirilir?

Bamyaları dondurmak gibi onları buzluktan çıkardıktan sonra kullanmak da oldukça pratiktir.

Eğer bamyalarınızı yemeklerde, yahnide, çorbada kullanacaksanız kısacası bamyalar bir tencere yemeği olacaksa onları önceden çözdürmenize gerek yoktur.

Bamyalarınızı etli ve etsiz tariflerde kullanabilirsiniz.

Onları buzluktan çıkarın ve doğrudan tencereye aktarın ve pişirin. Diğer malzemelerin donuk halde olması ya da olmaması önemli değildir.

Ancak istisnai bir durum olarak eğer bamyaları kızartmayı planlıyorsanız mutlaka onların tamamen çözünmesini ve buzundan arınmasını beklemelisiniz!

Kabak Buzluğa Atılır mı? Nasıl Saklanır?

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

 

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Kargo hesapla