Mineral Güneş Kremi Nedir?

Güneş kremi cildimizin günlük olarak ihtiyaç duyduğu bir koruma sunar.

Korunmasız güneşe maruz kalma, cildinize 15 dakika gibi kısa bir sürede bile zarar verebilir ve hızlı cilt yaşlanması ile bağlantılıdır.

Başka bir deyişle: Cildinizin genç ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız, her gün kimyasal güneş kremi veya mineral güneş kremi kullanmanız gerekir.

Cilt tipinize ve endişelerinize uygun bir formül seçmek de önemlidir.

O zaman kimyasal ve fiziksel güneş kremlerine biraz daha yakından bakalım!

Mineral filtreli güneş kremi Nedir

Mineral Güneş Kremi mi Kimyasal mı?

Kimyasal Güneş Kremi Nedir?

Kimyasal güneşten koruyucular, cildi güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı korumak için kimyasal filtreler kullanan formüllerdir.

Pek çok farklı türde kimyasal, güneş koruması sağlarken, en yaygın kullanılan kimyasal SPF bileşenleri arasında oksibenzon, avobenzon, oktinoksat ve oktisalat bulunur.

Telaffuzu zor olan bu bileşenler bir sünger gibi çalışarak UVA ve UVB ışınlarını cildinize ulaşmadan önce emer.

Kimyasal güneş kremleri, çoğu insanın güneş kremi derken kastettiği şeydir ve dünyada insanların büyük çoğunluğu güneşin olumsuz etkilerinden korunmak için bu kremleri kullanırlar.

Kimyasal bir güneş kremi seçerken SPF’si veya güneş koruma faktörü en az 15 olan biri tercih edilmelidir. Kremin komedojenik olmamasına da dikkat edilmelidir.

Uzun süreli koruma için dışarı çıkmadan en az 15 dakika önce uygulanmalı ve her iki saatte bir veya terledikten, yüzdükten veya kurulandıktan sonra yeniden uygulanmalıdır.

Kimyasal Güneş Koruyucuların Faydaları Nelerdir?

Kimyasal ve fizeksel güneş kremi arasında seçim yaparken, insanlar genellikle çok yönlülüğü nedeniyle birincisine yönelirler.

Kimyasal güneş kremi hafif olma eğilimindedir.

Güneş Kremi Göz Çevresine Sürülür mü?

Mineral Güneş Kremi Nedir?

Kimyasal güneş kremleri, güneşin zararlı UV ışınlarını filtrelemek için kimyasallar kullanırken, mineral güneş kremleri titanyum dioksit veya çinko oksit gibi mineral bileşenlerle ultraviyole radyasyona karşı fiziksel bir bariyer oluşturur.

Bu nedenle, fiziksel güneş kremi bazen fiziksel güneş kremi olarak adlandırılır.

Doğru kullanıldığında kimyasal güneş kremi kadar etkili olsa da, mineral güneş kremi kullanan insanların sayısı bir hayli azdır.

Mineral Güneş Kremlerinin (Fiziksel Güneş Kremi) Faydaları Nelerdir?

Kimyasal güneşten koruyucular yaygın olarak bulunsa ve çeşitli faydaları olsa da, herkes için mükemmel değildir.

Bazı kimyasal güneş kremleri, özellikle hassas veya leke eğilimli cilde sahip olanlar için tahriş edici olabilir.

Bu arada fiziksel güneş kremi çok naziktir, bu da onu sorunlu cilde sahip olanlar için ideal bir seçenek yapar. Aynı zamanda çoğu bebek güneş kremi de mineral özelliktedir.

Ek olarak, mineral güneş kremindeki aktif bileşenler, genellikle kimyasal SPF’den daha çevre dostu niteliktedir.

Bu nedenle, daha sürdürülebilir bir güzellik rutini benimsemek isteyenler için fiziksel güneş kremleri tercih edilebilir.

Kimyasalsız Güneş Kremi Yapımı: Kolay ve Pratik

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Kargo hesapla