İndirim!

Sığla Yağı (20 gr – 40 gr – 100 gr) Saf & Köyceğiz

(2 müşteri incelemesi)

 30,00 112,00

Sığla yağı, Köyceğiz, Dalaman, Marmaris, Fethiye gibi Muğla’daki bazı bölgelerde yetişen, endemik ve kıymetli bir ağaç olan günlük ağacından elde edilir.

Kleopatranın güzelliik sırrı olarak bilinen günlük yağı, bebek gibi bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.. Günlük ağacı yağı dünyaca ünlü güzellik ürünü üreten firmalarında ürünlerinde kullanılır.

Sütlü kahverenginde, yoğun kıvamlı, oldukça yapışkan yapıdadır. Şekerli bir tadı yoktur. Genizi yakan sert bir aromaya sahiptir. bu nedenle bal ile karıştırılarak tüketilmesi önerilir. Sığla yağı kullanımı aç karna olması tavsiye edilir. Yemeklerden 1 saat kadar önce, 1 çay kaşığı kadar sığla ağacı yağını günlük olarak tüketmek idealdir.

En az 15 gün kadar ara vermeden kullanılması önerilir. Sığla yağı kullananların yorumları incelendiğinde bu şekilde en yüksek verimin alındığı görülür.

SIĞLA YAĞI KREMİ

Sığla yağ ile ilgili daha detaylı bilgi için blog yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

Temizle

Açıklama

Sığla Yağı (20 gr – 40 gr – 100 gr)

İçerik saf sığla yağından ibarettir. Karışım ürün değildir. 3 farklı boy seçeneği mevcuttur. Yağlar cam kavanoz içinde gönderilir. Yağın akışkanlığı, sıcaklığa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Sıcak havalarda çok akışkan olan yağ, soğukta ve buzdolabında neredeyse katı formdadır. Kokusu kendine özgü ve baskındır. Rengi karamel tonlardadır. Renkte sıcaklığa ve sağım yapılan mevsime göre değişkenlik gösterebilir. Ancak asla beyaz ya da şeffaf renkte değildir.

Sığla ağacı yağı, sade halde ya da bal ile karıştırılarak tüketilebilir. Bal, leblebi tozu ve sığla (günlük) yağıyla karışım hazırlanarak macun elde edilebilir. Bu macun kullanım ve tükletim olaylığı sağlar.

Cilt bakım uygulamalarından çok çok az miktarda kullanım yeterli olacaktır. Normla kremlerden çok daha yoğun yapısı olduğundan büyük miktarda kullanım gerekmez. Cilt için kullanırken 1 -1 oranında soğuk sıkım hindistan cevizi yağı ile karıştırılabilir. Hindistan cevizi yağı sığlanın yapışkan yapısını dengeler ve kullanım kolaylığı sunar.

Ürün menşei: Köyceğiz/Muğla’dır. Sığla ağaçları bölgeye özgü, endemik ağaçlardır. Yalnızca kısıtlı bir bölgede yetişen ağaçlar koruma altındadır ve sığla (günlük) yağının sağımı da özel izinler ile bu konuda uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

Sıgla yağı sağımı esnasında ayrıca bir yan ürün olarak sıgla buhuru elde edilir. Sıgla buhuru çok hoş kokuludur ve yakılarak tütsü gibi kullanılır. Sıgla ağacından elde edilen bir diğer kıymetli doğal ürün de sıgla (günlük) sakızıdır. Sakız ağacın, dış yüzeyinden sağlanır.

Sığla Yağı Nedir?

Sığla ağacı yağı, anadolu topraklarından yüz yıllardır şifasından faydalanılan çok özel, doğal bir üründür. Bu yağ Muğla ilinde, kıyı bölgelerde yetişen endemik, nadir bir ağaç olan sığla ağacından özel izinler ve özel yöntemler ile sağılır.

Sığla’nın kullanımı ve tarihi eski Mısır’a, Kleopatra’ya dek uzanır.  Kleopatra’nın gizli güzellik sırrı olarak bilinir. Mumyalama amacı ile de kullanılmıştır. 

Cilt bakımı için de çok fazla tercih edilir. Saf halde ya da sürülmesini ve uygulanmasını kolaylaştırmak amacı ile hindistan cevizi yağı gibi doğal başka bir yağ ile karıştırılabilir.

Sünnet sonrası, sünnet yarasının hızlı iyileşmesi amacıyla da yöre halkı tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Güneş lekeleri, sivilce izleri, ciltte sarma, yaşa bağlı kırışıklıklar ve çizgiler, ciltte ton farklılıkları da sığlanın kullanıldığı ve çok güzel neticeler verdiği alanlardır. 

SIĞLA KREMİ

Sığla yağ ile ilgili daha detaylı bilgi için blog yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sığla Yagı Yabani Kekik Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

Ek bilgi

Gramaj

, ,

Sığla Yağı (20 gr – 40 gr – 100 gr) Saf & Köyceğiz için 2 inceleme

 1. egepazarindan

  Doğal günlük sığla yağı

 2. Ege Pazarından Yerli Ürünler

  Ürünlerle ilgili soru, görüş ve önerileriniz için merhaba(@)egepazarindan.com adresine mail atabilirsiniz.

İnceleme yap
0
  Pazar Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
   Kargo hesapla