İndirim!

Sığla Yağı (20 gr – 40 gr – 100 gr)

(2 müşteri incelemesi)

 30,00 112,00

Sığla yağı, Köyceğiz, Dalaman, Marmaris, Fethiye gibi Muğla’daki bazı bölgelerde yetişen, endemik ve kıymetli bir ağaç olan günlük ağacından elde edilir.

Kleopatranın güzelliik sırrı olarak bilinen günlük yağı, bebek gibi bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.. Günlük ağacı yağı dünyaca ünlü güzellik ürünü üreten firmalarında ürünlerinde kullanılır.

Sütlü kahverenginde, yoğun kıvamlı, oldukça yapışkan yapıdadır. Şekerli bir tadı yoktur. Genizi yakan sert bir aromaya sahiptir. bu nedenle bal ile karıştırılarak tüketilmesi önerilir. Sığla yağı kullanımı aç karna olması tavsiye edilir. Yemeklerden 1 saat kadar önce, 1 çay kaşığı kadar sığla ağacı yağını günlük olarak tüketmek idealdir.

En az 15 gün kadar ara vermeden kullanılması önerilir. Sığla yağı kullananların yorumları incelendiğinde bu şekilde en yüksek verimin alındığı görülür.

SIĞLA YAĞI KREMİ

Sığla yağı ile ilgili daha detaylı bilgi için blog yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Temizle

Açıklama

Sığla Yağı (20 gr – 40 gr – 100 gr)

İçerik saf sığla yağından ibarettir.

Menşei: Köyceğiz/Muğla

Sığla yağı, anadolu topraklarından yüz yıllardır şifasından faydalanılan çok özel, doğal bir üründür. Bu yağ Muğla ilinde, kıyı bölgelerde yetişen endemik, nadir bir ağaç olan sığla ağacından özel izinler ve özel yöntemler ile sağılır.

Sığla’nın kullanımı ve tarihi eski Mısır’a, Kleopatra’ya dek uzanır.  Kleopatra’nın gizli güzellik sırrı olarak bilinir. mumyalama amacı ile de kullanılmıştır.

Cilt bakımı için de çok fazla tercih edilir. Saf halde ya da sürülmesini ve uygulanmasını kolaylaştırmak amacı ile hindistan cevizi yağı gibi doğal başka bir yağ ile karıştırılabilir.

Sünnet sonrası, sünnet yarasının hızlı iyileşmesi amacıyla da yöre halkı tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

SIĞLA YAĞI KREMİ

Sığla Yağı Yabani Kekik Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

Ek bilgi

Gramaj

, ,

Sığla Yağı (20 gr – 40 gr – 100 gr) için 2 inceleme

 1. egepazarindan

  Doğal günlük sığla yağı

 2. Ege Pazarından Yerli Ürünler

  Ürünlerle ilgili soru, görüş ve önerileriniz için merhaba(@)egepazarindan.com adresine mail atabilirsiniz.

İnceleme yap
0
  Pazar Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
   Calculate Shipping