Üzerlik Tohumu (50 gr)

 16,50

Üzerlik tohumu, nazar otu ismi ile de anılır. Sıklıkla ateş üzerinde ısıtılıp, tütsü olarak kullanılır. Bulunulan ortamın enerjisini düzenlediğine, kötü enerjileri uzaklaştırdığına, nazardan ve gözden koruduğuna inanılır. Yani manevi bir arınma, temizlik için yüzyıllardan bu yana Anadolu’da evlerde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çay olarak demlenerek tüketilebilir.

Nazar otu ile tütsüleme yapmak için, küçük bir cezve tercih edilebilir. Cezve içine bir tatlı kaşığı kadar nazarlık otu konur. Nazar otu ile beraber günlük sakızı da kullanılabilir. Cezve ateşe konur, tohumlar çıtırdamaya başlayınca, ateş söndürülür. Çıkan duman evin, iş yerinin içerisinde gezdirilir, ferah bir koku elde edilir. Ardından tüm ev havalandırılır. Bu küçük ritüel, kötü enerjileri uzaklaştıracak, yeni ve güzel enerjilerin ortama dolmasına yardımcı olacaktır.

Üzerlik, titreşimi en yüksek bitkilerden biridir.

Ayrıca üzerlik tohumu,

  • Balgam söktürücüdür, göğsü yumuşatır.
  • Saç siyahlaştırıcı etkisi vardır.
  • Adet söktürücüdür.

*cam kavanoz ürüne dahil değildir.

TÜM ENERJİ TEMİZLİK ÜRÜNLERİMİZİ inceleyin

Açıklama

Üzerlik tohumu

nazar otu ismi ile de anılır. Sıklıkla ateş üzerinde ısıtılıp, tütsü olarak kullanılır. Bulunulan ortamın enerjisini düzenlediğine, kötü enerjileri uzaklaştırdığına, nazardan ve gözden koruduğuna inanılır. Yani manevi bir arınma, temizlik için yüzyıllardan bu yana Anadolu’da evlerde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çay olarak demlenerek tüketilebilir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Üzerlik Tohumu (50 gr)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Pin It on Pinterest