Arı Poleni Erkeklere Faydaları Neler? Cinsel Faydaları

Arı poleni; doğanın en saygı duyulan gıdalarından birisidir. Buna aynı zamanda ambrosia ya da “hayat veren toz” denilmektedir. Ve vücut enerjisi ile libidoyu arttırmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Arı poleni, hem erkeklerde hem de kadınlarda genel fiziksel ve cinsel sağlık için bir kaynak olduğu bilimsel olarak belgelenmiş ve kanıtlanmış güçlü bir süper besindir.

Besleyici özellikleri şaşırtıcıdır. Antioksidanlar, E vitamini, demir, çinko, magnezyum, selenyum gibi sağlıklı bir cinsel dürtüyü destekleyen ve cinsel organları en iyi durumda tutan tüm vitamin ve minerallerle doludur.

Arı poleni cinsel gücü artırır mı

Arı poleni Erkeklere faydaları Nelerdir? Cinsel  Faydaları

 • Polenler çinko ile doludur. Çinko ve cinsel dürtü güçlü bir şekilde bağlantılıdır ve bu da onu erkeklerin cinsel yaşamları için inanılmaz bir süper gıda haline getirir.
 • Yugoslavya’daki Saraybosna Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, arı poleninin 20 ila 52 yaş arasındaki erkeklerde erektil disfonksiyonun tedavisinde etkili olduğunu buldumtur. Polen kullandıktan sadece bir ay sonra, çoğunluk cinsel yaşamlarında iyileşme göstermiştir.
 • Arı poleninin sperm sayısı ve doğurganlığı artırma üzerinde dramatik bir etkisi vardır. Testlerin sonuçları, sperm hareketliliğinin arttığını, spermlerin daha canlı olduğunu  göstermiştir.
 • Pek çok erkeği ve cinsel sağlıklarını etkileyen özel bir sorun prostat iltihabıdır ve bu genellikle erkekler orta yaşa geldiğinde ortaya çıkar. Büyümüş prostatlar, seksi çok acı verici ve istenmeyen hale getirebilen ağrı ve yanma dahil her türlü soruna neden olur. Bal arısı poleni iltihaplanma ağrısını hafifletir ve prostatın küçülmesine yardımcı olarak seksi yeniden keyifli hale getirir.

Arı Ekmeği Nasıl Kullanılır? Perga Alerji Yapar mı?

Arı Poleninin Kadınlara Faydaları Nelerdir?

 • Şiddetli adet sorunları ve menopozun semptomları genellikle bir kadının cinsel yaşamını da olumsuz etkileyebilir. Her gün arı poleni almanın bu sorunları hafiflettiği ve kontrol altına aldığı gösterilmiştir.
 • Başka bir çalışma, menopoz sonrası kadınların ve histerektomili kadınların yüksek bir yüzdesinin, arı poleni aldıktan sonra kocalarıyla cinsel ilişkiden yeniden zevk aldıklarını bildirmiştir.
 • Enerji eksikliği libidoyu olumsuz yönde etkiler. Arı polenindeki önceden sindirilmiş şeker, güçlü antioksidanlar içermesinin yanı sıra kan dolaşımında hızla glikojene dönüşerek kas hücrelerini ve dokuları besler. Diğer vitaminler ve mineraller sürekli enerji sağlamaya yardımcı olur ve %100 doğal bir kaynaktan geldikleri için, kafein gibi çabuk çözülen enerji artırıcılardan kaynaklanan hoş olmayan ‘yüksek ve düşük’ durumları asla yaşatmazlar.
 • Hamile kalmaya çalışan doğurganlık sorunları olan kadınlar için polenin, yumurtalık fonksiyonunu uyaran östrojen seviyelerini arttırdığı gösterilmiştir.

Hem kadınlar hem de erkekler için arı poleninin vücudun metabolizmasını arttırdığı ve normalden daha fazla kalori yakmasını sağladığı bilinmektedir. Polen ayrıca iştahı ve açlığı kontrol edebilir ve polendeki lesitin sayesinde kilo verdikten sonra tekrar kilo alma olasılığı azalır. Lesitin ayrıca yağ hücrelerinin dışarı atılmasından da sorumludur.

Pelnler, ruh halini iyileştirmeye ve stresle savaşmaya yardımcı olan amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve önemli vitaminler ve mineraller içerir.

Arı Poleni Nasıl Kullanılır? Polen Faydaları Neler?

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

0
  Pazar Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
   Kargo hesapla