Cennet hurması; Trabzon hurması, Frenk elması, cennet elması isimleriyle de anılır. Cennet hurmasının lezzetinin yanı sıra faydaları da saymakla bitmez. Cennet meyvesi lif deposudur, emziren annelerin sütünü arttırıcı besinlerin de başında gelir. Metabolizmayı güçlendirir, özellikle kış aylarında hastalıklara karşı koruyucudur.

Potasyum, mangan, bakır ve fosfordan oldukça zengin bir besindir. İçeriğindeki bakır, savunma sistemini kuvvetlendiren enzimlerin yapısına katılır ve kırmızı kan hücrelerimizin yapımını destekler.

cennet elması kurusu fiyat Bağırsakları Çalıştırır.

İçindeki yoğun lif sayesinde özellikle kuru cennet meyvesi kabızlık önleyicidir. Ayrıca, mide ve bağırsakta oluşabilecek iltihabik bağırsak sendromunu engelleyicidir.

Kilo vermeye Yardımcıdır. 

Cennet hurmasının kalorisi diğer meyvelere kıyasla düşüktür. Tok tutar, bu nedenle diyet listelerine de eklenmesinde bir sakınca yoktur.

Hipertansiyonu Dengeler.

Tansiyon hastaları da cennet hurmasını ve kurutulmuş cennet hurmasını rahatlıkla tüketebilir. Hipertansiyonu kontrol altına almada yardımcıdır.

Şimdi Satın Al

Cennet Elması Sütü Arttırır mı?

Bu sorunun cevabı kesinlikle evettir. Kurutulmuş cennet meyvesi de, taze cennet meyvesi de emziren annelerin sütünü arttırıcı, kalitesini arttırıcı etkilere sahiptir.

Cennet Hurması Bebeklere Kaçıncı Aydan Sonra Verilir?

Bebeklerin bu leziz meyve ile tanışması için ideal zaman 8. ay ve sonrası olarak önerilir. Kurutulmuş ya da taze cennet hurması sıklıkla alerjik bir besin değildir. Sindirimi kolaydır ve kabızlık sorunu yaşayan bebeklerin kabızlık sorununa da çare olur.

Taze cennet meyvesi püre halinde mamalara eklenebilir. Kuru cennet meyvesi ise rondodan geçirilip sulandırılarak bebeklere yedirilebilir.

Kurutulmuş Trabzon Hurmasının Besin Değerleri:

2 adet hurmada;

33 mg C vitamini
155 mg Potasyum
13 mg Fosfor
14 mg Kalsiyum
1.25 mg Demir vardır.

Cennet meyvesinin tazesini lezzet olarak çok fazla beğenmeyenler bile kurutulmuş haline bayılıyor. Ağır şerbetli tatlılar yerine sağlıklı harika bir alternatif olan cennet elması kurusunu egepazarindan.com adresinden güvenle satın alabilirsiniz.

Oldukça zahmetli bir süreç ile kurutulan hurmalarımız, kesinlikle unlanmaz ya da şekerlenmez. İlave koruyucu, tatlandırıcı asla içermez. Dalından toplandığı gibi, en doğal hali ile kurutulur ve sofralarınıza dek ulaştırılır.

Şimdi Satın Al

Tüm ürünlerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Kargo hesapla