Göbek deliğine sirkeli pamuk koymak sıklıkla yolculuk esnasındaki mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetlerine karşı uygulanan geleneksel bir yöntemdir.

Göbek Deliğine Sirkeli Pamuk Koymak

Bu amaçla çocuklarda da uygulanabilmektedir. Göbek deliği üzerine konulan sirkenin bunun yanı sıra başka sağlık faydaları olabileceğine de inanılır.

Karın ağrısı, öksürük, soğuk algınlığı, grip, adet sancısı, karın ağrısı, eklem ağrısı gibi şikayetler için yöntem kullanılır.

Tüm bu şikayetler için uygulama benzer biçimde yapılır. Sirkenin yanı sıra pamuğa az miktarda tuz ekleyerek de göbek deliği üzerine uygulama yapılabilir.

Sirkeli pamuk uygulamasını daha uzun süreli olarak uygulayanlar da vardır. Bu tür uygulamalarda pamuğun üzeri bir yara bandı ile kapatılır. Ve sirkeli pamuk tüm bir gece boyunca göbek deliğinde bekletilir.

Ayağa Sirkeli Kına Yakmak Faydaları Neler?

Göbek Deliğine Sirkeli Pamuk & Göbek Deliğine Yara Bandı

Özellikle uygulama araba tutması, mide bulantısı gibi şikayetler için yapılacaksa sirke olmaksızın dahi uygulanabilir.

Sirkeli pamuk yerine küçük bir yara bandı ile delik kapatılabilir. Özelikle çocuklar üzerinde bu tür ilave malzemesidir uygulama daha da sık tercih edilir.

Göbek deliğine kolonya dökmek, göbek deliğine sarımsak koymak, göbek deliğine doğrudan elma sirkesi dökmek, göbek deliğine kantaron yağı sürmek, gül yağını göbek deliğine sürmek yapılan diğer uygulamalardır.

Göbek deliği üzerine bu kadar çeşitli müdahalenin yapılmasının nedeni vücudumuzdaki bu bölgenin öneminden ileri gelir.

Göbek deliği insanın denge merkezi olarak kabul edilir. Ayrıca vücudumuzdaki ana çakralardan da bir tanesidir ve iradeyi temsil eder. Bu çakranın doğrudan bağlantılı olduğu organ ise göz olarak kabul edilir.

 Göbek deliğine ozon yağı

Göbek Deliğine Yağ Sürmek

Kantaron yağı, kekik yağı ve gül yağı göbek deliğine en yaygın biçimde sürülen doğal yağlardır.

Kantaron Yağı Satın Al

Göbek Deliğine Kekik Yağı Sürülür mü?

Kekik yağı tahriş edebileceği için genellikle zeytinyağı ya da kantaron yağı ile seyreltilerek uygulanır. Kantaron yağı doğrudan sürülür.

Karın ağrısı, adet sancısı, eklem ağrıları için sıklıkla göbek deliğine kekik yağı sürülmektedir. Yağ hafifçe masaj yapılarak bölgeye uygulanır.

Göbek Deliğine Sürülen Yağlar

Kantaron, kekik ve gül yağının dışında çok çeşitli yağlar da çeşitli amaçlar ile tercih edilir.

Hint yağı, susam yağı, hardal yağı, nim yağı, zencefil yağı, ozonlanmış kantaron yağı göbek deliğine sürülen diğer yağlardır.

Ozonlanmış Kantaron Yağı

Çıra Suyu Faydaları Neler? Nasıl Kullanılır?

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

 

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Calculate Shipping