Güvercin ağacı; çok güçlü kanama durdurucu etkiye sahip, antiseptik bir bitkidir. Bu özelliğiyle bu bitkiyi bilen ve tanıyanlarca ilkyardım kutularına mutlaka ilave edilir. Cadı fındığı ismi ile de bilinir.

Birçok cilt problemi için de çözüm olan bu bitkiye gelin daha yakından bakalım!

Güvercin Ağacının Faydaları Neler?

İçerisinde kalsiyum oksalat, safrole, gallotannin, carvacrol ve eugenol gibi özel bileşenler barındıran  güvercinağacı güneş lekeleriyle, pişiklerle, sivilcelerle savaşacak güce sahiptir.

Küçük yara ve çiziklerde kullanacağınız güvercin agacı merhemi ya da güvercin agacı jeli kanamayı hızla durdurucu etkiye sahiptir. İçerisindeki tanninler ile ağrıyı da kesen merhem, antiseptik özelliği ile yaranın mikrop kapmasına da engel olmayı başarır. Güvercin agacı tozu ile kendiniz de merhem hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Anti inflamatuvar etkisi olan güvercinağacı ciltteki mortluklara masaj yaparak uygulandığında morlukların çok kısa sürede yok olmasını sağlar.

Egzama ve Sedefe Karşı Güvercin Ağacı

Egzama ve sedefe bağlı kızarıklık, kaşıntı, yanma, soyulmalardan güvercin ağacının yoğun anti inflamatuar etkisi ile kurtulmak mümkündür. Egzama ve sedefte çok etkili olduğu bilinen bitkinin, düzenli kullanımı gereklidir.

Bebeklerde Pişiğe ve İsiliğe Güvercin Ağacı

Klinik araştırmalar gösteriyor ki ,bebek bezi kullanımına bağlı tüm pişik, isilik, kızarıklık ve kaşıntı için guvercin ağacı suyu oldukça etkili ve doğal bir ürün.

Aynı şekilde traş sonrası oluşan hassasiyete, kızarıklık ve kaşıntıya karşı da guvercin ağacı suyu doğru bir tercih oluyor.

Güvercin Ağacı Hemoroid için de Çözüm Olur

Güvercin ağacının damarları daraltıcı etkisi, kanama durdurucu etkisi, kaşıntı alıcı etkisi, ağrı kesici etkisi vardır. Bu nedenle basurdan güvercin ağacı basurkurtulamada da çok etkidir. Şişen damarları daraltarak, basuru yavaşlatır. Basura bağlı oluşan ağrı ve kaşıntıdan çok kısa sürede kurtulmayı sağlar. Kanama durdurucu etkisiyle basura bağlı kanamaları durdurur.

Guvercin ağacı merhemi ya da güvercin agacı suyu ile bölgesel harici uygulama yaparak basurdan kurtulabilirsiniz.

Aynı şekilde genişleyen damarlar neticesinde oluşan varislerde de bu bitki etkidir. Damarları daraltarak varis görünümünü azaltır. Varis ağrılarını da alır.

Sivrisinek ısırığına bağlı kaşıntı ve yanmalar içinde güvercin agacının solüsyonu kullanılabilir. Bu solüsyon cildinizi rahatlatır, kaşıntıyı alır ve cilde nem vererek bir yandan da cildinize bakım sağlar. 

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Aboneliğiniz başladı.

Pin It on Pinterest