Hangi Uçucu Yağlar Anti Viral Özellik Taşır?

Birçok bitki antibakteriyel niteliktedir. Fakat nadir bitkiler anti viral yani virüslere karşı etki gösterebilmektedir. Tüm dünyanın zorlu bir salgın ile savaştığı şu günlerde hangi doğal yağlar ile korunma mümkün?

Hangi Uçucu Yağlar Anti Viral?

Defne

KarabiberHangi Uçucu Yağlar Anti Viral

Gül

Fesleğen

Biberiye

Anason

Portakal

Limon

Sarımsak

Tarçın

Okaliptüs

Ylang ylang listenin başındaki virüslere karşı etkili uçucu yağların başında gelir.

Ayrıca;

Çay ağacı yağı

Ardıç yağı

Kakule

Civanperçemi

Elemi de virüslerle savaşırken yardımcımız olabilecek uçucu etkili yağlardandır.

Listedeki uçucu yağlar, 30 ml-50 ml gibi çok düşük gramajlar ile satılmaktadır.

Hangi Uçucu Yağlar Anti Viral?: Uçucu Yağ Fiyatları

Gül yağı, sandal yağı gibi bazılarının fiyatları ise epeyce yüksek. Listeden bütçenize ve zevkinize uygun olanları alıp, virüs salgınına önlem amaçlı kullanmak mümkün.

Bu yağları tek başına ya da karıştırarak bir arada;  sprey ya da jel haline getirerek şişeleyerek kullanabilirsiniz.

Buhurdanlık içine bir miktar su ekleyip, suyun içine bir kaç damla damlatarak da kullanım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde kullanıldığında, uçucu yağlar ile evinizi mis gibi bir koku saracak, aynı zamanda içeride olan mikrop kırılacaktır.

Uçucu Yağlar Virüsleri Nasıl Engeller?

Uçucu yağlar virüslerin vücudumuzdaki çalışma prensibini bozucu etki yaparak bizleri korur. Araştırmalar gösteriyor ki antiviral uçucu yağlar virüslerin çalışma mekanizmasını bozabilecek güce sahip!

Uçucu yağlar, virüslerin kendilerini korumalarını sağlayan zarflarına doğrudan müdahale ediyor. Ayrıca zararlı virüsün konak hücreye girişini engelleme gücüne de sahip.

Uçucu Yağlar Kolonyaya Eklenir mi?

Ever uçucu yağlarınızı ya da karışım uçucu yağlarınızı kolonyaya ekleyerek kolonyanın koruyucu etkisini arttırabilirsiniz.

Uçucu Yağ Kolonya Karışım Oranı

%60 ve üzerinde alkol oranına sahip kolonyalar korona virüs ve diğer virüsler için koruyucu etkiye sahiptir. %60 ve üzeri alkol içerine sahip kolonyaya sadece %1-3 oranında saf anti viral uçucu yağ eklemeniz kolonyanızın koruyucu etkisini çokça arttıracaktır.

İçine uçucu yağ eklediğiniz kolonyanızı her kullanımdan önce çalkalamanız önerilir.  Kolonya yerine %60 ve üzeri oranda alkol içeriğine sahip anti viralleri de kullanabilirsiniz.

Alkol kullanmak istemiyorsanız gül hidrosolü ya da damıtılmış kekik suyu tercih edebilirsiniz.

Karışımın, cildinizi kurutucu etkisini azaltmak isterseniz gliserin ya da e vitamini kapsülü eklemesi yapabilirsiniz.

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Kargo hesapla