Kekik Suyu

Kekik; neredeyse her mutfakta bulunan, mis kokulu bir baharattır. Nane familyasından bir ottur. Mis gibi kokusu ile başta et ve balık yemekleri olmak üzere tüm yemeklerimize hoş bir koku ve aroma verir.

Selenyum, manganez, kalsiyum, magnezyum, demir, potasyum ve omega 3 yağ asitlerince zengin bir kaynak olan kekik, Bünyesinde B, E, A, K ve C vitaminleri ile beta karoten ve folik asit içerir.

Kekik bitkisinin yemeklere tat ve koku vermenin dışında da işlevleri vardır. İnsan sağlığı üzerinde faydaları yüksektir. Bu kanser düşmanı, doğal antibakteriyel bitkinin zahmetli geleneksel yöntemler ile damıtılarak suyu da hazırlanır. Bu su içerisinde kekik bitkisinin şifası, yoğunlaştırılmış halde bulunur.

Şimdi Satın Al

Kekik Suyu Nasıl Yapılır?

Geleneksel, Kazanda Kekik Damıtma Yöntemi

Geleneksel, kazanda damıtma yöntemi ile elde edilen kekik suları şifa deposudur. Kazanda damıtma yöntemi oldukça zahmetli bir işlemdir.

Herhangi bir makine kullanılmaksızın damıtma işlemi yapılır. İşlem esnasında kazan 20’ye yakın defa boşaltılır. Kekiksuyu yağından ayrılmaz, böylece daha yoğun, yağlı, esanslı ve kıymetli bir su elde edilir. Bu su, bin bir derde devadır.

Şimdi Satın Al

Kekik Suyu Faydaları Nelerdir?

 • Kilo vermeye yardımcı olur. Vücuttakikekik suyu faydaları neler yağları yakar. Ödemin vücuttan atılmasını sağlar.
 • Soğuk algınlığı, grip, ateş ve nezle için kullanılabilir. Öksürüğü, kuru öksürüğü keser.
 • Adet sancılarını azaltır. Adet döneminin daha kolay geçmesine yardımcı olur. Adet söktürücüdür.
 • Saçta kepek ve kuruluk problemlerine iyi gelir. Banyoda durulama suyuna kekiksuyu ilave ederek daha parlak ve sağlıklı saçlara kavuşulur.
 • Etkin maddesi karvakrol ile kekiksuyu sizi rahatlatır. Depresif ruh halinden uzaklaşmanıza yardımcı olur. İyi bir uyku uyumanızı sağlar.
 • Kekik suyunun cilde faydaları da saymakla bitmez. Cilt yaşlanmasını yavaşlatır. Sivilce, akne ve siyah nokta oluşumunu engeller.
 • Cilt ve deri hastalıklarına karşı iyi gelir. Papatya suyuyla karıştırılarak kullanılırsa egzamaya karşı etki sağlar.
 • Ağız içi yaralardan (pamukçuk) ve vajinal mantarlardan kurtulmada etkilidir.
 •  Bağırsak parazitlerine karşı da kullanılır.
 • Kabızlığa, hazımsızlığa iyi gelir. Bunun için aç karnına, zeytinyağı ile beraber içilebilir.
Şimdi Satın Al

Kekik Suyu Zayıflatır mı?

Kekik suyu kan dolaşımını hızlandırır. Ödem atıcıdır. Yağ yakıcı etkisi vardır. Bu etkileri ile evet kilo vermeye, zayıflamaya yardımcıdır. Bölgesel zayıflamada da etkilidir.

KekikSuyu ile Zayıflama

Kekik Suyu Ne Zaman İçilir?

Öğün aralarından içeceğiniz kekiksuyu zayıflamayı hızlandırır. Bu suyu içtikten en az bir saat kadar sonra yemek yenmesi önerilir.

Şimdi Satın Al

Kekik Suyu Ne Kadar İçilir?

Kekik suyu acı bir tada sahiptir. Bu nedenle, genellikle su ile ya da bir başka içecek ile karıştırıırak tüketilir. Bir su bardağının çeyreği kadar kekiksuyu üzerine su ya da meyve suyu ilave ederek tüketilir.

Günde bir kahve fincanından daha fazla içilmemelidir. Aşırı tüketim yan etkilere neden olabilir. Mide bulantısına, reflüye neden olur.

Kekik Suyu Aç Karna mı, Tok Karna mı İçilir?

Kekik suyunun öğün aralarından aç karna içilmesi önerilir.

Bebekler ve Çocuklar Kekik Suyu Kullanabilir mi?

Hayır, 15 yaşın altındaki kişilerin kekiksuyu tüketmesi önerilmez.

 Kullanacaklara Öneriler

 • Tüketiminde asla aşırıya kaçmamak gerekir. Günlük olarak bir kahve fincanı kekiksuyundan fazlasının tüketmek mide bulantısı, reflü, kusma, düşük tansiyon gibi yan etkilere neden olabilir.
 • Hamilelerin, emziren annelerin kullanması önerilmez.
 •  Hastalık dolaysıyla tedavi gören kişilerin kekik suyu tüketmeye başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları önerilir.
 • Kan basıncı sorunu olanlar, kalp hastaları tüketmemelidir.

 Kekik Suyu Fiyatı Nedir? Nereden Satın Alınır?

Geleneksel, kazanda damıtma yöntemi ile elde edilen 1. kalite kekik suyunu egepazarindan.com adresinden satın alabilirsiniz. Ürün ile ilgili tüm bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Suyumuz; yoğun, yağlı, esanslı ve kıymetlidir.

Şimdi Satın Al

Güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

 

 

0
  Pazar Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
   Kargo hesapla