Nezleye Ne İyi Gelir?

Kış geldi, soğuklar kapıda hepimizin korkulu rüyası nezle ya da soğuk algınlığı yaygınlaştı. Peki nezle olmamak için neler yapabiliriz? Hangi meyve ve sebzeler bizi nezleye karşı korur? Grip olmadan önce hangi önlemler alınmalı?

Gelin hep beraber bu soruların cevaplarına daha yakından bakalım!

Nezleden kurtulmanın ve nezleye yakalandığımızda ondan kurtulmanın püf noktası bağışıklık sistemimizi güçlendirmektir.

Nezleye Ne İyi Gelir?

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek için;

 • Bitki Çaylarından Destek Alın!

Özellikle ıhlamur, kekik ve adaçayı bağışıklık sistemini güçlendiren btki çaylarıdır. Günde siyah çay yerine yercih edeceğiniz 1-2 bardak bitki çayı sizi rahatlatır, güçlendirir.

Sallama bitki çayları yerine, dağlardan toplanan gerçek, taze ve doğal bitkileri tercih etmek gereklidir.

Şimdi Satın Al
 • Kuşburnu ile c vitamini depolayın!nezle için kuşburnu

Kuşburnu bünyesinde bol miktarda c vitaminin barındırır. c vitamini, bünyemizi ve immun sistemimizi destekler.Kuşburnunun şimdi tam mevsimi!

Şimdi Satın Al
 • Bol Bol Narenciye Tüketin!

Portakal, limon, nar, greyfurt, mandalina sizi hastalıklara karşı korur, yüksek c vitamini ile kışı hastalıklardan uzak geçirmenizi sağlar.

Şimdi Satın Al
 • Nezleye Ne İyi Gelir?: Bol Su Tüketin!

Oda sıcaklığında, sık sık ve bolca su içmek vücut direncimizi güçlendirir. Ayrıca, unutmamak gerekir ki sebepsiz baş ağrılarının bile sebebi çoğu zaman yeterince su tüketmemektir.

 • Günlük Ağacının Şifasından Faydalanın!

Günlük ağacının yağı, günlük ağacı kabuğu ve günlük reçinesi yüzyıllardır birçok hastalık için kullanılmaktadır. Ocakta kullanılmayan bir tavada ısıtıp soluyacağınız bir tutam günlük ağacı reçinesi kuru öksürükten hızlıca kurtulmanıza yardımcı olur.

Şimdi Satın Al
 • Kendi Badem Sütünüzü Hazırlayın! Boğaz Ağrısından Kurtulun!

Yerli datça bademinden evde uygun fiyata ve kolayca badem sütü hazırlayabilirsiniz. Taze olarak tüketeceğiniz badem sütü, boğaz ağrılarına boğazdaki yanmalara birebirdir!

Şimdi Satın Al

nezleye ne iyi gelir?

Nezleye Ne İyi Gelir?: Nezle için Doğal Karışım Tarifi

.3 tane yerli LİMON
.Yarım kök ZENCEFİL
.Yarım kök ZERDEÇAL
.10-15 adet top KARABİBER
.2 adet Seylan TARÇIN (Çin tarçını kullanmayınız)
.2 yemek kaşığı soğuk sıkım ZEYTİNYAĞI
.Karışımın üzerine geçecek miktarda doğal BAL

Tüm malzemeleri istediğiniz ölçülere getirip, bir kavanoza yerleştirin, üzerlerine zeytinyağını dökün ardından tüm karışımın üzerine geçecek kadar balı da kavanoza ekleyin. Karışımı bir gün dolapta dinlendirdikten sonra bitki çaylarının içine katarak ya da bir tatlı kaşığı kadar tüketebilirsiniz, karışımınızı bozulmaması ve tat kaybı olmaması için daima dolapta muhafaza ediniz.

 

 

Güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

0
  Pazar Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
   Kargo hesapla