Sığla Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Herkes kusursuz bir cilde sahip olmak ister. Sivilce ve akneleri kısa sürede yok eden, tekrar oluşmalarını engelleyen; kırışıklık açıcı etkileri olan sığla yağı ile kusursuz bir cilde sahip olmak zor değil!

Kleopatra’nın güzelliik sırrı olarak bilinen sığla yağı (günlük yağı), Daha genç, sağlıklı ve daha canlı görünen bir cilde sahip olmanın bilinen en kolay ve en ekonomik yollarından bir tanesidir.


sığla yağı cilde nasıl sürülür
Sığla Yağı Cilde Faydaları Saymakla Bitmez!

Sığla Yağı (Günlük Yağı);

⦁ Sivilceleri ve akneleri azaltır, çok kısa bir sürede sivilcelerden kurtulmanızı sağlar. Tekrar oluşumunu engeller.
⦁ Kırışıklıkları önler, cildi sıkılaştırır. Var olan kırışıklıkları açıcı etkiye sahiptir.
⦁  Antibakteriyeldir, hijyen sağlar. Cildi temizler.
⦁ Açık ve belirgin gözenekleri küçültür. Kısa sürede sıkı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
Sarkma gibi yaşlanma belirtilerini yavaşlatır. Toparlayıcı etkisi vardır.
⦁ Yara iyileşmesini yardımcı olur, kuru ve çatlamış cildi onarır. Yara ve yanık izlerinden kurtulmada da yardımcıdır.
⦁ Yağlı veya kuru cildin yağ dengesini sağlar. Alerjik ciltler haricinde tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur.
⦁ Aydınlatıcıdır. Ciltteki koyu lekelerin tonunun açılarak, yok olmasını sağlar. Güneş lekelerini yok edici etkisi vardır.
⦁ Vücuttaki çatlaklar üzerinde etkilidir. Hızlı kilo alıp vermeye bağlı ya da hamilelikten kaynaklı çatlaklardan kurtulmaya yardımcıdır.
⦁ Egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarında etkilidir.

Sığla yağı gastrit, reflü ve ülser gibi mide rahatsızlıklarında, (hemoroid) basurda, üst solunum yolu hastalıklarında da takviye olarak kullanılır. Kullanım şekli ve tüm faydaları için detaylı yazımıza göz atın. Tıklayın.

Sığla Yağı Cilde Faydaları Nelerdir? Sığla Yağı Cilt için Nasıl Kullanılır?

Sığla yağı, günlük olarak kullanılabilir. Yatmadan önce tüm yüzünüze ve dekolte bölgenize sürüp, sabah kalktığınızda ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu uygulamanın düzenli yapılması sonucu, sığla yağının olumlu etkileri kısa süre içinde gözle görülür şekilde cildinize etki edecektir. 3 gün gibi kısa bir sürede bile sonuçlar gözle görülebilir seviyede olacaktır.

sığla yağı cilde faydaları neler Sığla Yağı Cilde Faydaları: Sivilceler ve Siyah Noktalar için Sığla Yağı

Genç ya da yaşlı, özellikle yağlı cilde sahip olanların sorunu sivilceler ve siyah noktalar için sığla yağı ile güzel sonuçlar alınabilir. Sığla yağını tüm cilde uygulayarak akne ve siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Yüzünüzde çıkan sivilcelerden kısa süreden kurtulmak için az miktarda sığla yağını akneler üzerine uygulayıp 1 saat kadar bekletin ve ılık su ile temizleyin. Önce sivilce etrafındaki kızarıklık, ardından sivilce kısa süre içinde yok olacaktır.

Şimdi Satın Al

Sığla Yağı Maskesi

Sığla Yağı ile Cilt Bakımı

Sığla yağı maske olarak da cilde uygulanabilir. Aydınlatıcı, canlandırıcı etki gösterecektir. Cildin genel olarak toparlanmasını, kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Sığla yağı maskesi için ihtiyacınız olan 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 çay kaşığı sığla yağıdır. Bu iki faydalı yağı güzelce harmanlayın ve tüm yüzünüze ve gerdanınıza uygulayın. Özel bir hassasiyetiniz var ise göz çevrenize uygulama yapmayın. Özel bir hassasiyetiniz yok ise göz çevrenize de çok hafif bir şekilde uygulama yapılabilir. 45-50 dakika kadar bekletin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Dikkat! Hindistan cevizi yağının cilt için kullanılabilir olmasına özen gösterin. Sadece yemeklik hindistan cevizi yağı, gözenekleri tıkayıcı etki yapacak ve siyah nokta oluşumuna neden olacaktır.

Bu maskeyi haftada 2- 3 kez gönül rahatlığı ile cildinize uygulayabilirsiniz, daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hindistancevizi Yağı

Sığla Yağı Nasıl Saklanır? sığla yağı nasıl kullanılır

Günlük ağacından elde edilen bu yağ, ağzı kapalı bir şekilde rutubetsiz, karanlık bir yerde oda sıcaklığında saklanabilir.

Sığla Ağacı Yağı Nereden Satın Alınır?

Şimdi Satın Al

Sığla ağacı yağını egepazarindan.com adresimiz üzerinden Dalaman/Köyceğiz yöresine ait ağaçlardan elde edilen yağlarımızı temin edebilirsiniz. Sığla yağı satışının yanı sıra, gene günlük ağacından elde edilen günlük buhuru ve günlük sakızını da sitemizde bulabilirsiniz.

Güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Kargo hesapla