Sığla Yağı Faydaları Neler?

Sığla yağı, anadolu topraklarından yüz yıllardır şifasından faydalanılan çok özel, doğal bir üründür. Bu yağ Muğla ilinde, kıyı bölgelerde yetişen endemik, nadir bir ağaç olan sığla ağacından özel izinler ve özel yöntemler ile sağılır.

Sığla’nın kullanımı ve tarihi eski Mısır’a, Kleopatra’ya dek uzanır. Sığla yağı Kleopatra’nın gizli güzellik sırrı olarak bilinir. Ayrıca sığla yağı mumyalama amacı ile de kullanılmıştır.

Hipokrat zamanında, sığla yağı doktorlar tarafından ilaç olarak reçete edilmiş ve tedavilerde kullanılmıştır.sığla yağı faydaları bağırsak

Sığla ağacı; günlük ağacı, akgünlük ağacı, anadolu akgünlük ağacı, amber ağacı, buhur ağacı isimleriyle de anılır.

Sığla ağacından, zahmetli bir biçimde sağılan sığla yağı; antiseptik, antibakteriyel, antifungal ve antiparazit özellikler taşır.Cilde sürülerek ya da ağız yolu ile tüketilerek kullanılır.

Şimdi Satın Al

Sığla Yağı Faydaları Nelerdir?

Sıklıkla mide rahatsızlıklarında, astım ve bronşitte tercih edilir. Balgam söktürücü amaçla ve akciğer rahatsızlıklarında kullanılır.

Sığla Yağı Faydaları Nelerdir?: Sığla Yağı Egzama

Mantar, uyuz, egzama gibi cilt hastalıklarında da çözüm sağlar. Cilt hastalıklarından harici uygulama ile kullanılır.

Sığla Yağı Kremi

Sığla yağı, cilt bakımı için de tercih edilir. Cilt lekelerini açar, kırışıkları azaltır. Sarkma görülen ciltlerde toparlayıcıdır. Sığla yağı saf halde ya da sürülmesini ve uygulanmasını kolaylaştırmak amacı ile hindistan cevizi yağı gibi doğal başka bir yağ ile karıştırılabilir. Sığla kremi evde bu şekilde kendinizin hazırlayabileceği bir üründür.

Sığla ağacı yağı, oluşan yaraların çok daha hızlı iyileşmesini sağlayıcı etkiye sahiptir. Sünnet sonrası, sünnet yarasının hızlı iyileşmesi amacıyla da yöre halkı tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Bal ile karıştırılarak, yaralı bölgeye sarılarak uygulanır.

Koltuk altlarına uygulandığında, terlemeyi ve ter kokusunu azalttığı bilinmektedir.

Ağrı kesici etkisi olduğu da düşünülen günlük yağı, romatizma ağrılarını dindirmek amacıyla da kullanılır. Romatizmal ağrılar için ağrılı bölgeye harici uygulama yapılır ve sarılır.

Gastrit, ülser, reflü gibi  çeşitli mide rahatsızlıkları için tercih edilir.

Sığla Yağı Faydaları Nelerdir?: Sığla Yağı Bağırsak

Hemoroid tedavisinde kullanıldığı ve etkili olduğu bilinmektedir.

Sığla Yağı Faydaları Nelerdir?: Sığla Yağı Karaciğer

2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre, sığla yağı karaciğer hasarını engellemekte ve antioksidan özellik göstermektedir.

Beyin Felcinde de olduğunu gösteren bilimsel araştırmalar mevcuttur.

Sığla Yağı Faydaları Nelerdir?: Sığla Yağı Kanser

Sığla yağının birçok kanser türü ile savaştığı bilinmektedir. Ayrıca kanser tedavisi için uygulanan kemoterapinin de olumsuz etkilerini azalttığın gösteren yurt dışı kaynaklı bilimsel çalışmalar vardır.

Sığla Yağı Bozulur mu?

Sığla ağacı yağı, son kullanma tarihi olan ve bozulan bir ürün değildir. Eski mısırda bu özelliği nedeniyle mumyalama için de tercih edilmiş çok özel bir maddedir.

Sığla; cam bir kavanoz içinde direkt güneş almaz halde nemden korunarak saklanması halinde çok uzun yıllar verim alınarak kullanılabilir.

Sığla Yağı Kokusu

Günlük yağının kendine has, yoğun bir kokusu vardır. Bu koku kötü bir koku değildir, bazı kimselerce ağır bulunabilir.

Günlük Ağacı Tütsüsüsığla yağı faydaları buhur

Sığla ağacının kendine has kokusunu sevenler, sığla buhur tercih edebilirler. Bu buhur, aynı ağaçtan sığla yağı sağımı esnasında, bir yan ürün olarak elde edilir. Farklı kültürlerde, meditasyon sırasında ve dini ritüellerde yaygın kullanılır. Anadolu kültüründe ve İslam’da da yeri vardır. Ayrıca, yakıldığı ortamda haşereleri, arıları ve sinekleri uzaklaştırıcı etkisi de vardır.

Buhur incele

Sığla yağı kullananların yorumları genellikle çok çok olumludur. İnsanlar bu doğal ürün ile yüksek şifa sağlamaktadır. Siz de katkısız ve en doğal hali ile sığla yağı mucizesinden faydalanmak isterseniz, egepazarindan.com adresinden bu özel yağı güvenle temin edebilirsiniz.

Şimdi Satın Al

SIĞLA YAĞI FAYDALARI NELERDİR? NE İÇİN KULLANILIR?

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Kargo hesapla