Aloe vera bitkisinin, sağlık üzerindeki olumlu etkileri yıllardır bilinmektedir. Bu özel bitki, özellikle küçük yanıklar ve kesikler için sık sık kullanılır.  Fakat bu mucize bitkinin faydaları bununla sınırlı değildir. Aloevera vücudun içinde ve dışında inflamasyonla yani ilthapla savaşma meziyetine sahiptir!

Enflamasyon insan bedenini iki farklı şekilde olumsuz etkileyebilir: akut ve kronik.

Akut inflamasyon hızlı biçimde başlar, kısa sürede yoğunlaşır ve tipik olarak birkaç gün sonra ortadan kaybolur. Dizinizi bir yere vurursanız, olası yanıt akut inflamasyon olur.

Kronik inflamasyon ise yıllarca sürebilir. Genellikle toksinlere ve diğer kimyasallara maruz kalmaya ve  otoimmün ataklara yanıt olarak ortaya çıkmaktadır.

Aloe Vera Bitkisi İltihapla Nasıl Savaşır?aloe vera pişik

Aloevera, bağışıklık sistemini uyarır, doku rejenerasyonunu hızlandır.

Beyaz kan hücrelerini aktive eder ve bu biçimde iltihapla savaşır.

Ayrıca aloevera, antiviral ve antibakteriyel etkilere de sahiptir.

Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

Aloevera jel kıvamındadır. Bu doğal jel, günlük kullanıma uygundur ve cilde özellikle hasarlı bölgelere ince bir tabaka halinde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulama yapılabilir.

Bebeklere Aloe Vera Sürülür mü?

Bebeklerde, pişik oluşumuna karşı aloevera kullanılabilmektedir. Pişik olan bölgelere incecik bir tabaka halinde jel uygulaması yapılabilir ve yarım saat kadar bekletilip, ardından ılık su ile kibarca durulama yapılır.

aloe vera pişikAloe Vera Jeli Cinsel Organa Sürülür mü?

Aloevera jeli, zararlı kimyasallar barındırmayan, doğal kaynaklaştırıcı özelliği ile tercih edilir ve cinsel organa harici uygulama yapılabilir. 

AloeVera Jeli Eczanelerde Satılır mı?

Aloe vera jeli eczanelerde bulunabilir. Fakat eczanelerde satılan ürünler genellikle karışım ürün niteliğindedir ve aloevera dışında başka ürünleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bu ürünlerin bir kısmı organik değil, kimyasal niteliktedir.

Karışım ürün kullanılmak istenmiyorsa, bu özel bitki ev ortamında yetiştirilebilir ve belli bir yaşa ulaştıktan sonra, yaprakları kesilerek doğrudan kullanılabilir.

AloeVera Sivilce için Kullanımı

Sivilcelerin üzerine, pamuk yardımı ile uygulama yapılabilir. Özellikle yağlı ciltlerde kullanıma çok uygun olan bu bitki, cildin yağ dengesini düzenler.

Çok kuru cilde sahip kişilerde “aloe vera cildimi kuruttu” şikayeti görülebilir.

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

Aboneliğiniz başladı.

Pin It on Pinterest