Botoks Etkili Krem Etkili mi?

Botoks, kırışıklıkları azaltmak için kullanılan bir tıbbi tedavi yöntemidir. Botulinum toksin A adlı bir proteinin kaslara enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Ancak, tam olarak botoks etkisi gösteren bir kremden ya da anında botoks etkisi gösteren bir kremden söz etmek aslında çok gerçekçi değildir.

Botoks Etkili Krem Etkili mi?

Bu tür kremler çoğu zaman botoksun etkisini taklit ederek kırışıklıkları azaltmayı amaçlar. Ancak, botoksun etkisi kadar güçlü bir etki beklemek gerçekçi olmayabilir.

Gene de özellikle kırışıklıkların tedavisi için retinol, C vitamini, hyaluronik asit ve peptidler içeren kremlerin  uzun süreli ve düzenli kullanım ile güzel neticeler verdiği de bir gerçektir.

Bu ürünler, cildin elastikiyetini artırarak kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olabilirler.

Yüz Maskesi Tarifleri: Ev Yapımı, Kolay ve Etkili

Botoks Yerine Ne Yapılabilir?

Botoks, özellikle yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıkları azaltmak için sıkça kullanılan bir tıbbi prosedürdür. Ancak, botoks yaptırmak istemeyen veya botoks prosedürüne uygun olmayan kişiler için farklı seçenekler mevcuttur. Bazı alternatifler şunlardır:

 1. Kozmetik ürünler: Cilt bakım ürünleri, hyaluronik asit, retinol, C vitamini ve peptidler gibi içerikler ile cildin elastikiyetini artırarak kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olabilirler. Düzenli kullanımla, bu ürünler cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirler.
 2. Dermapen: Dermapen, cildin doğal iyileşme sürecini tetikleyen bir cilt yenileme prosedürüdür. Küçük iğneler ile ciltte mikro-delikler açılır ve cildin kendi iyileşme süreci harekete geçer. Bu prosedür, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilir ve cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlayabilir.
 3. Radyofrekans: Radyofrekans, cildin altındaki dokuları ısıtarak kolajen üretimini artıran bir cilt yenileme prosedürüdür. Bu prosedür, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilir ve cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlayabilir.
 4. Kimyasal peeling: Kimyasal peeling, cildin üst katmanlarını soyarak cildin daha genç ve taze görünmesini sağlar. Bu prosedür, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilir ve cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilir.
 5. Lazer tedavisi: Lazer tedavisi, ciltteki kırışıklıkları azaltmaya ve cildin daha genç ve taze görünmesini sağlamaya yardımcı olabilir. Lazer tedavisi, ciltteki kırışıklıkların seviyesine ve cilt tipine göre farklılık gösterir.

Bu alternatifler, botoks gibi hızlı sonuçlar sağlamasa da, düzenli kullanım veya tekrarlayan seanslarla kırışıklıkların azalmasına ve cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olabilirler.

Önleyici Botoks Nedir?

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

0
  Pazar Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
   Kargo hesapla