Boyun germe ya da gıdı germe; bölgedeki fazla yağı alarak, boyun kaslarını sıkılaştırarak ve fazla deriyi alarak boynun görünümünü iyileştirmeyi içeren bir kozmetik plastik cerrahi prosedürüdür.

İnsanlar boyun germe denilince genellikle çene altındaki dolgunluk, platisma bandı ve boyundaki deri fazlalığını gideren cerrahi işlemden bahsetmektedir.

Genel olarak, cerrahi bir gıdı germe genellikle yüzün alt kısmının sıkılaştırılmasını ve gıdı ile çene hattının iyileştirilmesini de içerir.

Boyun Germenin Faydaları Nelerdir?

 • Yumuşak dokuyu yeniden konumlandırır.
 • Fazla yağları giderir.
 • Gevşek cildi sıkılaştırır.
 • Yaşlanma belirtilerini azaltır.
 • Dolgu ve botoksun sağlayamadığı doğal görünümlü bir düzeltme sağlar.
 • Kozmetik bir soruna uzun vadeli bir çözüm sağlar.

Dolgu, botoks ve lazer uygulamalarının etkiliğini boyun bölgesinde sınırlıdır. Bu işlemlerin sonuçları sıklıkla uzun süreli değildir.

Boyun germe, yaşlanmayla birlikte boyundaki değişiklikleri büyük oranda iyileştirir. Ve çoğu cerrahi müdahaleye kıyasla “doğal” bir görünüm elde edilir.

Boyun Gerdirme için Nasıl Hazırlanırsınız?

Herhangi bir invaziv cerrahi prosedür gibi, gıdı germe için hazırlık gereklidir. Çoğu, ameliyattan önce ve sonra en az dört ila altı hafta boyunca sigarayı bırakmayı ve bitkisel takviyeleri veya ibuprofen gibi non-steroidal anti-inflamatuar ilaçları bırakmayı gerektirir.

Evde Kimyasal Peeling Yapımı

Boyun Germe Tedavisi ve Yüz Germe Tedavisi

Gıdı germe ile yüz germe arasındaki çizgi bulanıktır.

Karıştırması kolay olsa da, hastalar çoğu zaman gıdı germe işleminin otomatik olarak yüz germe işlemine dahil edildiğini düşünür. Bu her zaman böyle değildir. Yüz germe, yüzün kendisinde gördüğümüz değişiklikleri ele alır ve cildi ve altındaki destek dokuları kaldırır ve sıkılaştırır. Boyuna hitap etmez.

Boyun Germe Operasyonu için Riskler

Herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi, riskler arasında ameliyattan sonra ek prosedürler gerektirebilecek kanama ve kan birikmesi, tedavi gerektirebilecek enfeksiyon ve revizyon gerektirebilecek cerrahi yara izleri vardır.

Allantoin Ne İşe Yarar? Nelerde Bulunur?

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

0
  Pazar Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
   Kargo hesapla