C ve E vitamini tropikal uygulamalarda, cildiniz için eşsiz bir ikilidir.

Tek başına da yüksek antioksidan yeteceğine sahip olan bu iki vitamin, güçlerini birleştirdiğinde netice çok daha iyidir.

C ve E vitamini gibi başka ikliler de vardır. Örneğin çinko ve magnezyum ya da resveratrol ve piperin bu ikililerdendir.

Bir de bir araya gelmeleri kötü sonuçlanan ikililer vardır, harici uygulanan c vitamini ve retinol gibi.

B12 vitamini Nelerde Var? Eksikliği Nelere Yol Açar?

Bu iki vitaminin bir araya gelişi, parıldayan bir cilt için iyi bir ilk adımdır.

  • Cilt tonunun eşitlenmesi, cilt onarımı, desteklenen kollajen üretimi bu ikilinin vadettiklerinden birkaçıdır.

C ve E’yi uzmanlar sinerjik vitaminler olarak adlandırılır. Bu da vücutta daha uzun süreli, daha detaylı ve başarılı netice verecekleri anlamına gelmektedir.

Yapılan yeni tarihli bir çalışmaya göre C vitaminine eşlik eden E vitamin -ve ferulik asit- C vitamininin vücuttaki etkililiğini tam 8 kat daha fazla arttırmaktadır!

e ve c vitamini cilde faydaları

Bir araya gelen ikili, serbest radikallere karşı da birlikte savaşır.

E vitamini serbest radikalleri temizler. Ve ardından C vitamini hücre zarındaki oksidatif stresi daha da azaltır. Son olarak C vitamin vücuttaki E vitamini üretimini yeniden teşvik eder.

İkilinin birlikteliğinin ne kadar etkili olduğu aslında uzun yıllardır bilinen bir gerçektir. Bu nedenle cilt için hazırlanan çoğu C vitamini serumunun içeriğinde ilave olarak E vitamini de bulunur.

E vitamini ayrıca formüllerde stabilize edici ve bozulmayı engelleyici görevleri de üstlenmektedir. E vitamin olmadığında C, oldukça kısa raf ömrü olan bir topikaldir.

C ve E Vitamini Birlikte Kullanılır mı?

Harici uygulamalarda bu ikilini çok güzel netice verdiğine ikna olduysak bir de dahili olarak bir arada alınıp alınamayacakları sorusuna odaklanalım!

Dahili olarak kullanılan takviyelerinde de aslında durum çok fazla değişmemektedir.

Takviye formda bir arada alınan bu iki vitaminin, antioksidan güçü artmaktadır. Vücutta kollajen üretimi üzerinde daha etkili netice vermektedir.

Hangi Takviye Ne Zaman Alınmalı?

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

    Kargo hesapla