Chlorella ve spirulina toz ya da tablet formda bulabileceğiniz bitkisel temelli protein kaynaklarıdır. Spirulina ve Chlorella farklı sağlık yararları olan fakat yakın akraba mikro-alglerdir.

Bu süper besinler yeşil yapraklı sebzeleri yeterince diyetinize ekleyemiyorsanız özellikle tercih edilebilir takviyelerdir. Genellikle meyve suyuna ya da smoothilere karıştırılarak tüketilirler. Karışımlar içinde tatları neredeyse hiç ayırt edilmeden kolayca tüketilirler.

Spirulina Nedir?

Protein bakımından yüksek değere sahip, tek hücreli, mavi-yeşil mikroalgdir.

Vücutta biriken toksinleri atıcı etkisi ile öne çıkar.

Omega-3 yağ asitleri, demir, magnezyum, bakır ve B vitamini bakımından çok zengindir.

Şimdi Satın Al

Chlorella Nedir? Ne İşe Yarar?

Chlorella; mavi-yeşil tek hücreli bir mikroalgdir. Amino asit, omega-3 yağ asitleri, klorofil, potasyum, fosfor, biyotin, magnezyum, B vitamini, beta-karoten bakımından çok zengindir.

Dünyanın her yerinde kolayca yetişmeyen ve görülemeyen chlorella Tayvan ve Japonya gibi Uzakdoğu ülkelerine özgüdür.

Chlorella Satın Al

Chlorella ve Spirulina Faydaları Neler?

  • Bağırsak sağlığını ve sindirimi destekler.

Hem spirulina hem de chlorella, sağlıklı sindirimi ve bağırsak sistemindeki faydalı bakterilerin gelişimini desteklemektedir.

  • Kilo vermeye yardımcı olur.

Chlorella, hormonların düzenlenmesine, dolaşımın iyileştirilmesine yardımcıdır.

Her iki mikroalg de metabolizmanın daha hızlı çalışmasını teşvik edicidir. Tüm bu etkiler ile kilo vermek kolaylaşır.

  • Ağır metalleri ve radyasyonu vücuttan atar.

Vücuda deniz mahsülü gibi yiyecekler, diş dolgusu, hava kirliliği, su ile giren ağır metallerinvücut dışına atımını sağlarlar. Üstelik bu metallere kurşun, cıva ve uranyum da dahildir.

Chlorella Satın Al

Özellikle bu konuda chlorellanın etkisi çok yüksektir.

  • Eşsiz bitkisel protein kaynağıdır.

Spirulina ve chlorella, kırmızı et ve diğer birçok bitki proteininden daha yüksek miktarda protein içerir.İşte bu özellik işte bu iki besini süper besin yapan asıl konudur!

 Chlorella Faydaları

Chlorella vs. Spirulina: Hangisi Daha Etkili?

Chlorella Spirulina Arasındaki Fark Nedir?

Her iki tür de oldukça yüksek besin değerine sahiptir.

Bununla birlikte chlorella; omega-3 yağ asitleri, A vitamini, riboflavin, demir, magnezyum ve çinko bakımından spirulinaya kıyasla daha yüksek değere sahiptir.

Spirulina ise chlorella kıyasla proteince biraz daha yüksek değer sahiptir. Ancak bu fark çok yüksek değildir. Proteine ek olarak içerdiği bakır ve timin seviyesi de klorella yosunundan daha yüksektir.

  • Her ikisinin de kan şekerini düzenleyici etkisi vardır.
  • Her ikisi de kalp dostu besinlerdir. Kan şekerini düzenleyici etkiye sahiptirler.

Her ikisi de besin değeri ve antioksidanlarca çok zengindir. Belki chlorella tüm faktörler göz önüne alındığında ufak bir farkla spiralinadan daha iyi bir seçenek olabilmektedir.

Dikkat!

Bu bitkisel ürünleri kullanmaya başlamadan önce mutlaka dokturunuza danışınız. Kontrolsüz biçimde takviye gıda almayınız.

Bu yazı tavsiye niteliği taşımaz. Yalnızca genel bilgi vermek amaçlıdır.

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

 

    Kargo hesapla