Hodan çekirdeği yağı, cilde sayısız olumlu etkisi olduğu için son dönemde çok popülerdir. Hodan yağı cilde dolgunluk verir, yaşlanma etkilerini gözle görülür şekilde azaltır, kırışıklıkları adeta ütü gibi açar.

Hodan yağı genç ciltlerin kullanımı için de uygundur. Akne, sivilce, siyah nokta oluşumunu yavaşlatır. Ciltteki oluşmuş sivilce ve siyah noktalar lekelerini yok eder.

Hodan çekirdeği yağının faydaları sadece cilt ile sınırlı değildir elbette!

Hodan Çekirdeği Yağı Romatizma Ağrılarına İyi Geliyor!

Dizlerde, eklemlerde romatizmal hastalıklara bağlı ağrılardan kurtulmak için hodan yağı ile masaj öneriliyor. Ağrılı  bölgeye hafif hafif masaj yaparak uygulanan yağ, bir bez ile sarılıp sıcak tutulduğunda fayda sağlıyor. O bölgeyi sıcak tutmayı kolaylaştıracağından hodan çekirdeği yağı ile beraber doğal okaliptüs yağı da kullanılabilir.

Hodan Çekirdeği Yağı Bebeklerde Kullanılır mı?

Bebeklerde sık görülen konak için hodan yağı doğal bir tedavi seçeceği sunuyor. Konakta deri pul pul olup dökülüyor. Hodan yağı, zeytinyağı ile karıştırılarak seyreltildikten sonra döküntü olan bölgelere çok az miktarda, ince bir tabaka halinde uygulanabiliyor.

Hodan Çekirdeği Yağı İçilir mi?hodan çekirdeği yağı faydaları

Evet hodan yağı içilebilir bir yağdır. Bu yağ cilt bakımında ve cilt hastalıklarında etkilidir. Cilt hastalıklarında bölgesel harici uygulama yapılarak kullanılabileceği gibi içilerek de fayda görülebilir.

Hodan yağı, salatalara, yoğurda ya da süte ya da soğuk mezelere eklenerek ısıtılmadan tüketilebilir. Yemeklere katılması yağ, ısıya maruz kalacağı için önerilmez.

Günlük olarak 1 tatlı kaşığından daha fazla tüketilmemelidir. Kronik bir hastalığınız varsa kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın!

Hodan Yağı Kokusu

Hodan yağı kokusu oldukça yoğun ve aromalıdır. Fakat kokusu rahatsız edici değildir, hoş bir aromaya sahiptir.

Hodan Yağı Cilde Dolgunluk Verir!

Hodan yağı dolgunluk veren bir yağdır. Ciltte elastikiyet veren kolajen üretimini arttırdığı bilinmektedir. Ciltteki kırışıklıkları açıcı etkiye sahiptir. Çok derin kırışıklıklar üzerinde bile oldukça etkili olabilmektedir.

Hodan yağının dolgunluk verici etkisinden faydalanmak için masaj yaparak cilde günlük uygulama yapmak yeterlidir. 

Hodan yağını yatmadan hemen önce cildinize uygulayıp, uyandığında ılık su ile durulayabilirsiniz.

Hodan Yağı Göz Çevresine Sürülür mü?

Hodan yağı göz çevresine de uygulanabilir bir yağdır. Göz altı morluklarında, göz çevresindeki kırışıklıklarda ve kaz ayaklarında etkili çözüm sağlar.

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Aboneliğiniz başladı.

Pin It on Pinterest