Karanfil yağı, geleneksel olarak sindirimi rahatlatmak, ağrıyı hafifletmek, daha iyi nefes almayı desteklemek amaçlı kullanılan esansiyel bir yağdır. Afrodizyak etkisi ve ağrı kesici etkisi ile eşsiz bir masaj yağıdır. Fakat bu amaçla kullanımda, cilde sürülmeden önce mutlaka seyreltme işlemi gerekir. Aksi halde cildi tahriş edici olabilir.

Yağın; diş ağrısı, diş enfeksiyonları gibi sorunlara destek amaçlı kullanımı da vardır.

Karanfilden elde edilen yağ içerdiği öjenol isimli madde nedeniyle sinir dokularını uyuşturma özelliğine sahiptir. Bu özelliğiyle karanfil yağ doğal bir anestezik görevi görür ve diş ağrılarında ve diş eti iltihabında destek sağlar.

Antiviral mi?

Karanfil uçucu yağı;

antimikrobiyal,

antioksidan,

antifungal

ve antiviral özelliktedir.

Dahası

antiinflamatuvar,

böcek kovucu

ve anestezik özelliklere de sahiptir.

Şimdi Satın Al

Dikkat!

Karanfil uçucu yağı birçok diğer esasiyel yağ gibi yoğun ve yüksek etkilidir. Dahası doz aşımında toksik etkiye sahiptir. Bu nedenle kontrolsüz biçimde dahili kullanımından kesinlikle kaçınılmalıdır!

10-30 ml arasında bir miktarda karanfil uçucu yağı ağız yolu ile alındığında sizi zehirler. Bilinç kaybına ve solunum güçlüğüne sebep olur.

Karanfil Yağı Diş için Nasıl Kullanılır? Diş Etine Sürülür mü?

Diş ağrısı ve diş eti enfeksiyonu için kullanıldığından bahsettik. Peki dişlere ve diş etlerine bu yağ nasıl uygulanır?

Küçük bir pamuk üzerine 2-3 damla yağ dökülür ve ağrının olduğu bölge hafifçe bu pamuk ile silinir. İşlem sırasında yağı yutmamaya özen gösterin.

2-3 damladan daha fazla yağ gerekli değildir. Tahriş edici etkisi vardır.

karanfil yağı diş

Karanfil Yağ Diş Eti İltihabına İyi Gelir mi?

Su içine 1-2 damla yağ damlatarak gargara yapmak da diş eti iltihabından kurtulmada etkili bir diğer yöntemdir. Ek olarak suya bir tutam kadar kaya tuzu da eklemek iyi bir fikirdir. Böylecek gargaranın etkililiği artacaktır.

Bu gargara istenmeyen ağız kokusundan kurtulmada da bir hayli etkilidir.

Karanfilden elde edilen uçucu yağ olmadığı durumlarda sadece bir karanfil de ağrıdan kurtulmada yardımcıdır. Fakat  karanfilin etkisi yağa kıyasla elbette daha düşüktür.

Şimdi Satın Al

Karanfil Yağı Saça Faydaları Neler?

İçerdiği öjenol isimli bileşen sayesinde;

köklere uygulandığında saç büyümesini hızlandırıcıdır.

Ayrıca düzenli olarak uygulandığında saç telini onarabilir, güçlendirebilir ve sağlıklı bir parlaklık katabilir. Buna ek olarak kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi vardır. Bu da saç uzamasını destekler.

Karanfil Yağı Cinsel Organa Sürülür mü?

Karanfil yağı geciktirici etkisi olduğu bilinen yağlardandır. Fakat yağ kesinlikle doğrudan cinsel organa sürülmeye uygun değildir.

Bu amaçla özel olarak hazırlanan ve içeriğinde karanfil uçucu yağı da olan karışımlar vardır.

Web sitemizden damıtma karanfil uçucu yağını güvenle temin etmek için TIKLAYINIZ.

Şimdi Satın Al

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

    Kargo hesapla