Palo santo, bursera graveolens ismi ile de bilinen endemik bir tür ağaçtır. Endemik olması dünyanın yalnızca belirli bölgelerinde yetiştiği anlamına gelir.  Peru, Ekvador ve bu ülkelere komşu birkaç Güney Amerika ülkesinde daha yetişir. Ana vatanı ve en yaygın yetiştiği ülke Peru’dur.

Palo santonun kelime anlamı İspanyolca “kutsal ağaç”tır. Adından da anlaşılacağı üzere yetiştiği toplumlarda önemli ve kutsal bir değere sahiptir.

Reçinesi ve hatta gövdesi hoş kokulu bu ağaç tütsü olarak kullanılmak için idealdir.

Palo Santo Ne İşe Yarar?Palo Santo ağacı nerede yetişir

Palosanto ağaçlarının hem gövdesi, hem reçinesi, hem de yağı kullanılır. Yağı hem tıbbi amaçlı hem de buhurdanlık kokusu olarak kullanılmaktadır.

Ağrıdan ve stresten arınmak amaçlı yağı tercih edilir. Enerji temizliği için, nazardan arınmak için yağı ve gövdesinde elde edilen tütsüleri kullanılır.

Tütsünün bedeni sakinleştirici, zihni arındırıcı gücü etkileyicidir.

Palo santo tütsüsü bu özellikleriyle; meditasyon seanslarının, arınma ritüellerinin, mistik ortamların ayrılmaz bir parçasıdır.

Palo santonun eşsiz kokusundan biz insaların aksine haşereler özellikle sinekler hiç hoşlanmaz. Bu özelliği ile palosanto tütsüsü doğal bir sinek kovar görevi de görmektedir.

Palosanto Kokusu Nasıl?

Daha önce bu kokuyu duyumsamamış olanlar için çamsı, limonsu, nanemsi aromalar taşıdığı söylenebilir. Ferat bir kokusu vardır. Yaşattığı his bir ormanda geziniyor hissine benzer.

Şimdi Satın Al

Palo santo yanmıyor” diyenlerden misin? Sakin olun, kolayı var:)

Tüm diğer ağaç tütsüler gibi palo santo odunu yakmak da biraz zahmetlidir. Ağaç tütsüler her zaman adaçayı gibi yaprak bitkilere kıyasla daha zor yanar.

Palo Santo Nasıl Yakılır?

En yüksek verim için palosanto tütsünüzü hafif eğik biçimde ucu yere bakacak şekilde 30 saniye kadar ateşe maruz bırakın. Ortaya küçük bir palo santo fiyat ateş çıkacaktır.

Bu ateşi kibarca üfleyerek söndürün ve tütsünün tütmesine izin verin. Tütme süresi 1-2 dakika kadar olacaktır.

Bu sürede tütsünüzü ister ateşe dayanıklı sabit bir yere ya da tütsülüğe bırakın, isterseniz de elinizde hane içinde gezdirin ve küçük bir enerji temizliği yapın.

Normal çakmaklar yerine pürmüz çakmak ya da mum tercih etmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Türü Tehlike Altındaki Endemik Ağaçlar

Palo Santo kontrolsüz kesimler ile nesli tükenmekte olan bir tür ağaçtır. Kendimiz şifalanırken doğaya karşı saygısızlık yapıyor olmamak elzem olmalıdır. Bu nedenle palosanto tütsü satın alırken aldığının ürünün yalnızca kendiliğinden kuruyan ağaçlardan, sürdürülebilir ve doğaya saygılı biçimde elde edildiğinden emin olunuz!

Palo Santo Satış

Web sitemizden Peru’dan ithal edilmiş orijinal tütsüleri temin edebilirsiniz.

Tütsülerimiz, yalnızca kendisinden kuruyan ağaçlardan doğaya saygılı biçimde elde edilir.

Listemizde palosanto tütsüye ek, sandal ağacı tütsüsü ve öd ağacı tütsüsü de mevcuttur.

Palo santo fiyat bilgisi için tıklayınız.

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Kargo hesapla