Sandaloz Sakızı Nedir?

 Sandaloz ağacından elde edilen, bitkinizi özü diyebileceğimiz özel bir üründür. Beyaz renkte, dışı una benzeyen bir toz ile kaplı bu sakız, sıcağı görmediğinde taş görüntüsündedir. Sıcağı gören sandaloz, yumuşar ve kolayca erimeye meyillidir. Sandaloz, ağızda kolayca kırılacak bir sertliktedir. İştah kesen sakız olarak da anılır.

Sandaloz Sakızı Faydaları Nelerdir?

Sandaloz Zayıflatır mı?sandaloz sakızı nedir

Sandaloz, uzun süre tokluk hissi sağlayarak kilo kaybını destekler.

Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar.

Bağırsak düzenleyicidir ve kabızlığa çare olarak görülür.

Midede gaz, şişlinlik hissinin azalmasına yardımcıdır.

Nefes açıcıdır ve kötü nefes kokusunu giderir.

Sandaloz Sakızı Nasıl Kullanılır?

Sandaloz, sıklıkla zayıflamaya destek amacıyla tercih edilen bir doğal üründür. Ağızda şeker girip kırılıp yutularak tüketilebilir.

Havandan dövüldükten sonra su ile yutarak kullanıldığı da bilinmektedir.

Sabah akşam 1 çay kaşığı oranı ile kullanılır.

Şimdi İncele

Sandaloz Aç Karna mı Tok Karna mı Kullanılır?

Sakızın, aç karna tüketimi önerilmektedir. Sabah ve akşam olmak üzere aç karna toplam 2 çay kaşığı kadar tüketilir.

Sandaloz Sakızı Elma Sirkesi Kürü

Elma Sirkesi Sakızı

Sarkoloz sakızı tesirini arttırcı etkilere sahip elma sirkesi ile beraber kullanımı da yaygındır. Sabah ve akşam 1 çay kaşığı kadar çiğneyerek ya da dövüp ufaladıktan sonra yuttuğunuz sakızın ardından içerisine 1 yemek kaşığından az elma suyu eklediğiniz ılık suyu içerek bu kürü uygulayabilirsiniz.

Sandaloz sakızlı elma sirkesi de hazırlayıp kullanabilirsiniz. Bunun için sandaloz tanelerini, ev yapımı sirke içine atarak bekletmeniz yeterlidir. Karışımdan 1 yemek kaşığından biraz daha az olacak kadar ılık suya günlük olarak ekleyerek tüketebilirsiniz.

Bu kürün 15 günden daha uzun süre uygulanmaması gerekir. Sirke kullanımında aşırıya kaçılmamalıdır. Sirkenin organik ya ev yapımı olması idealdir. Mide problemi olanlar, hamileler ve emziren anneler tarafından kullanılmamalıdır.

Şimdi Satın Al

sandaloz sakızı nasıl kullanılır

Sandaloz Sakızı Tadı Nasıl?

Sandalozun çok belirgin ya da keskin bir kokusu ya da tadı yoktur. Tüketimi kokusu ya da tadı nedeniyle zorluk yaşanan bir ürün değildir.

Sandaloz Sakızı Günlük Sakızı Aynı mı?

Hayır, sandaloz sakizi ve günlük sakızı aynı doğal ürün, aynı öz değildir. Sandaloz sakızı sandaloz ağacından, günlük sakızı ise günlük ya da diğer ismi ile sığla ağacından elde edilir.

İki bitki özünün de farklı kullanım amaçları vardır. Görüntü olarak benzer olsalar da küçük ayrıntılar ile fark kolayca anlaşılabilir. Günlük sakızı daha sarı renktedir, kokusu daha belirgindir. Sandaloz ise daha beyaza dönük bir renge sahiptir ve dışı una benzer bir tabaka ile kaplıdır. Bu toz tabakası günlük sakızında gözlenmez.

Sandaloz dda günlük gibi tavada ısıtılıp, dumanlandırılarak tütsü olarak kullanılabilir.

Günlük sakızının faydalarını ve kullanım şeklini incelemek için tıklayınız!

Yazılanlar, öneri niteliğinde değildir, tanıtım amaçlıdır. Sandalozsakızı kullanmadan önce doktoruna danışmalısınız.

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

 

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Kargo hesapla