Serrapeptase, bizim vücudumuzun üretmediği bir tür enzimdir. Bu enzim ipek böceğine özgüdür ve ipek böceğinin sindirim sisteminden salgılanır. İpek böceği bu enzimi esasen kozasından çıkmak amacı ile salgılamaktadır.

Bu özel enzimin, insan sağlığı üzerinde de çok özel iyileştirici etkilere sahip olduğu keşfedilmiştir. Bu yazımızda bu etkilerden söz edeceğiz.

Serrapeptazın Faydaları Nelerdir?Serrapeptase diz ağrısı

İpek böceğini kozasından kurtaran bu özel madde; sırt ağrısı, migren, gerginlik, baş ağrısı ve osteoporoz gibi ağrılı durumlardan kurtulmak için de insanlara yardımcı olabilir.

Serrapeptazın diğer önemli bir faydası da anti-inflamatuar özelliğe sahip olmasıdır. Vücutta enzim sayesinde daha hızlı ve hasarsız iyileşme gözlenebilir.

Serrapeptase Nasıl Çalışır?

Bu özel enzim, vücudun proteini parçalamasına destek olur. Bu da vücutta oluşan iltihap ve mukozayı azaltmaya yardımcı olabilmektedir.

Serrapeptase Hangi Durumlarda Kullanılır?

Serrapeptaz; romatoid artrit, ülseratif kolit, fibromiyalji, irritabl bağırsak sendromu, multipl skleroz (MS), alerji, kanser, lupus, sinüzit, astım, bronşit, Crohn hastalığı ve sedef hastalığı gibi çeşitli enflamatuar durumlarında doktor onayı ile takviye ürün olarak tercih edilebilir.

Enflamasyona bağlı şişlikte etkili olabilir. Yapılan bir araştırmaya göre, enzimin ameliyat sonrası şişmeyi  ve ağrıyı %50’ye kadar azalttığı görülmüştür.

Akut veya kronik boğaz, kulak veya burun enfeksiyonu olan kişilerde belirgin semptom rahatlaması sağlayabilir.

Serrapeptase Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Serrapeptase kullanmadan önce mutlaka bir sağlık uzmanınıza danışın ve onay alın.

Yüksek etki, için serrapeptase enziminin aç karna kullanımı önerilmektedir.serrapeptase diz ağrısı

Hamilelik ve emzirme sırasında serrapeptaz kullanımı hakkında yapılmış yeterli araştırma yoktur. Bu nedenle hamilelik ve emzirme süreci boyunca anne ve anne adaylarının serrapeptaz kullanımından kaçınması gerekir.

Serrapeptase kan pıhtılaşmasına müdahale eder, bu nedenle asprin gibi kan sulandırıcılar kullanıyorsanız serrapeptase kullanmaya başlamadan önce bunu mutlaka uzman kişi ile paylaşmak önemlidir. 

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

Aboneliğiniz başladı.

Pin It on Pinterest