Sığla Yağı Orijinal mi Sahne mi Nasıl Anlaşılır?

Sığla yağı, çok özel ve nadir bir üründür. Bu ürün, piyasada farklı satıcılar tarafından satışa sunulur ve hile yapılması da yaygındır. Peki, sığla yağının orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu nasıl anlayacağız?

İşte bu yazımızda bu sorunun cevabını vereceğiz, sizlerle çok özel bilgiler paylaşıyor olacağız!

Sığla Yağı Orijinal mi Sahne mi Nasıl Anlaşılır?

Sığla Yağı Donar mı?

Bu sorunun cevabı evettir, sığla yağı buzdolabına girdiğinde kolayca katılaşır ve uzun süre kalır ise rengi açılır, beyaza döner.

Kışa doğru sağılan sığla yağı da daha açık renkli, daha yapışkan yapıda olur. Akışkan değildir. Yazın ilk hasat zamanında sığla karamel renklidir, akışkandır, kolay sürülür ve ciltten kolay temizlenir.

Ortam sıcaklığına göre çok kolayca kıvam değiştiren bu özel ürünün oda sıcaklığında saklanması önerilir ama buzdolabına girip donması da kalitesine herhangi bir zarar vermeyecektir.

Eğer sığla hileli ise yani içine hernagi başka bir bitkisel yağ ya da su katılmış ise sığla yağı kesinlikle buzdolabına girdiğinde donmayacak, katılaşmayacaktır!

Sığla Yağındaki Tortularsığla yağı orijinal mi na

Sığla yağının içinde küçük daha koyu renkli noktacıklar olması onun orijinalliğine işarettir. Sığla yağı, her zaman tam homojen görüntüde olmayabilir. Yer yer ton farkları, siyah noktalar olması orijinal sığla yağında normaldir, kaliteye işarettir. Özellikle yılın ilk hasat ürünlerinde yaygındır.

Sığla Yağı Orijinal mi Sahne mi Nasıl Anlaşılır?

Sığla Yağı Yapışkandır!

Orijinal sığla yağı içinde bulunduğu kabın camına ya da plastiğine rengini verir, oraya yapışır. Sonra ağır ağır akar ve yüzey eski rengine gelir. Eğer sığla yağı hileli ise cama ya da plastiğe yapışmaz, renk vermez yüzeyden çok hızlı bir şekilde su gibi akar ve silinir.

Hileli Sığla Yağlarının İçinde Ne Var?

Piyasada sahte ürünler çok miktardadır. Sığla yanında yapılan hile genellikle bu özel yağa basit çiçek yağı ve bir miktarda su ilave etmektir. Bu şekilde kıymetli yağın miktarı arttırılır ve ticarete uymayan biçimde haksız kazanç elde edilir.

Çiçek yağı baskın kokuya sahip olmadığından tercih edilir, kullanıların sahte ürünü anlaması zorlaşır.

Günlük yağının içine başka ürünler katmak, ürünün yalnızca etkililiğini azaltmaz, ürünün niteliğini tamamen yok edebilir!

Sığla Yağı Orijinal mi Sahne mi Nasıl Anlaşılır?

Sığla Yağı Bozulur mu?sığla yağı sahte ürün nasıl anlaşılır

Gerçek sığla yağı saf  halde bozulan bir ürün değildir. Bu ürün eski mısırda mumyalama işlemi sırasında da kullanılan ömürsüz bir üründür.

Siz de satın aldığınız sığla yağından şüphe duyuyorsanız yukarıdaki özellikleri taşıyıp taşımadığını kontrol edebilirsiniz.

Sahte yağı gerçeğinden ayırt etmek ilk anda çok kolay olmayabilir, ama kaliteli ve gerçek yağ küçük ayrıntılar ile sahte ürünlerden ayrılır.

Tamamen katkısız, birincil elden sığla yağını güvenle egepazarindan.com adresimizden temin edebilirsiniz. Sığla yağlarımız Muğla Köyceğiz bölgesinde uzun ve meşakkatli süreçler ile bu konuda uzmanlaşmış kişilerce sağılmaktadır. Sığla yağı, sığla ağacının iç kısmında bulunur, ağacın özü olarak düşünülebilir. Bu özün ağaçtan ayrılması ustalık gerektirir.

Şimdi Satın Al

Ağacın sağımı zor olduğu kadar tehlikeleri de barındıran bir süreçtir. Sığla ormanlarının olduğu bölge ölümcül derecede zehirli engerek yılanlarının yoğun görüldüğü bölgedir. Ağaçtan sağım yapan usta kişiler, bu ölümcül yılana karşı her an tetikte çalışmak durumundadırlar. Ağaçın sağımı için özel çok keskin bir alet kullanılır. Sağım esnasında bu alet ile sağım yapan kişilerin parmak, el, kol bölgelerinde ciddi yaralanmalar da yaygın görülür.

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

 

Aboneliğiniz başladı.

Pin It on Pinterest