Üzerlik Tohumu Nasıl Kullanılır?

Üzerlik tohumu, bilinen diğer ismi ile nazar otu Eski Mısır’da, bazı Afrika toplumlarda ve Anadolu medeniyetlerinde de nazardan korunmak ve kötü enerjilerden arınmak için yüzyıllardan beridir kullanılan bir tohumdur.

Üzerlik Tohumu Nasıl Kullanılır?üzerlik tohumu enerji temizliği

Hane içindeki enerjiyi düzenlemek, nazarı ve kötü enerjiyi haneden ve bünyeden uzaklaştırmak amacıyla tek başına ya da günlük sakızıyla beraber yakılarak kullanılır.

Üzerlik Tohumu Nasıl Yakılır?

Üzerlik tohumu yakmakta yemek yapmak için artık kullanılmayan bir tava kullanılabilir. Üzerlik tohumları dumanlandığında, bu tava tüm hane içinde gezdirilir. Özellikle güneşin ulaşmadığı dip köşelerde, evin karanlık noktalarında, tozlanmaya meyilli yerlerde, elektronik eşyaların fazla olduğu odalarda üzerlik tohumu dumanı bol bol gezdirilir.

Bu işlem için derin cam ya da bakır bir kap da kullanılabilir. Üzerlik tohumları çakmak ya da kibrit yardımıyla yakılıp tüm evde ve en son kişinin kendi üzerinde gezdirilir.

Bu ritüel esnasında yalnızca olumlu düşüncelere, olumlu hislere odaklanılır. Dua okunabilir. Ritüel sonunda camlar açılarak hane 5-10 dakika kadar havalandırılır. Kötü enerjinin uzaklaşmasına, yerini şifalanmaya bırakmasına izin verilir.

Şimdi Satın Al

Üzerlik Tohumu Kokusuüzerlik tohumu çayı

Nazar otu, aromatik bir kokuya sahiptir. Bu koku kişiye ferahlık ve dinginlik verir. Kokusu ağır ya da rahatsız edici değildir.

Üzerlik Tohumu Çayı

Üzerlik tohumu yalnızca tütsü olarak yakılmaz, çay olarak da demlenebilir. Günde 1 bardak kadar içilebilir.

Aşırıya kaçılmamalıdır. Aşırıya kaçıldığında kusma, baş dönmesi gibi ciddi yan etkileri olabiliceği unutulmamalıdır!

Üzerlik Tohumu Nasıl Kullanılır? : Üzerlik Çayı Nasıl Yapılır?

1 çay kaşığı tohum bir bardak su ile 10 dakika kaynatılarak demlenir ve içilir.

Bu çay nefesi açar, balgam söktürücüdür. Bu nedenle üzerlik tohumu çayı sigara içenlere özellikle tavsiye edilir.

Üzerlik Otu Tohumu Faydaları

Üzerlik tohumu ayrıca;

  • Güçlü bir afrodizyaktır. Cinsel gücü arttırır.
  • Adet söktürücüdür.
  • Mevsimsel alerjilerin etkilerine karşı etkili bir koruyucudur.
  • Depresyon ve sıkıntılı ruh halinden uzaklaşmada etkilidir.

Zayıflamada Üzerlik Tohumu Nasıl Kullanılır?

Üzerlik otu tohumunun; tokluk verici etkisi, rahatlatıcı etkisi vardır. Bu özellikleri ile diyet yapan kişilerce tercih edilir. Üzerlik tohumu, bir öğünün hemen ardından öğütülüp bir çay kaşığı kadar tüketilir. Bu şekilde kişi, bir sonraki öğününe kadar açlık hissi duymaz ve kilo kaybı sağlar.

Tohumlar, bal ile karıştırılarak ya da çay olarak demlenerek de zayıflamaya destek amacıyla kullanılabilir. Bir haftadan daha uzun süre ile ara vermeden tüketilmemelidir ve aşırıya kaçılmamalıdır.

 

Yerli üretim,ilaçsız üzerlik tohumunu egepazarindan.com adresinden güvenle temin edebilirsiniz. Bu tohumları ister hane içi enerji temizliği için ister zayıflamaya destek için kullanabilirsiniz.

Şimdi Satın Al

Enerji temizliğinde ihtiyacınız olan her şey burada! Şimdi İnceleyin!

Şimdi İncele

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

 

Aboneliğiniz başladı.

Pin It on Pinterest