Yıllanmış sarımsak ekstratı olarak Avrupa ve amerika’da piyasaya sürülen mucize bir üründen söz ediliyor. Bu ürünün; kalp sağlığı, kardiyovasküler hastalıklar ve metabolik sendrom ile bağlantısına vurgu yapılıyor. Sarımsak özütünün, kalp sağlığı üzerindeki faydalarının yanı sıra başka faydalarından da söz edilmektedir.

Yapılan kapsamlı bilimsel araştırmalar da “aged garlic extract”ismi verilen bu ürünün kalp sağlığı üzerindeki olumlu etkisini destekler niteliktedir.

Yıllanmış Sarımsak Özü Nedir?

Taze halde dilimlenmiş organik sarımsağın oda sıcaklığında, 20 ay kadar -neredeyse 2 yıl- paslanmaz çelik tanklar içinde sulu etanol çözeltisinde yaşlandırılmasıyla elde edilen takviye gıdadır.

Taze sarımsağın midede hazmı zordur ve hepimizin bildiği gibi nefesimizde ve hatta cildimizde uzun süreli rahatsız edici koku bırakır. Uzun süre bekletilen sarımsak bu olumsuz özelliklerinden arınır.

Bu yıllanmış öz, bağırsak dostudur.

Yıllanmış sarımsak ekstratının, sarımsak tozu ya da sarımsak yağı gibi diğer sarımsak temelli takviye gıdalara kıyasla çok daha etkili olduğu ispatlanmıştır.

Ayrıca bu ürünler, taze sarımsak özelliği gösterdiğinden koku yapıcı ve midede zor hazmedilen özellikleri devam etmektedir.

Yıllanmış Sarımsak Ekstratı Faydaları Nelerdir?yıllanmış sarımsak ekstratı faydaları

Yukarıda bahsettiğimiz gibi yıllanmış sarımsak ekstratının bilinen en önemli faydası kalp sağlığı üzerinedir. Fakat faydaları bununla sınırlı değildir. Yıllanmış sarımsak, vücuttaki diğer birçok işlevi de destekler.

Stresle Baş Etme

Bu özün, stresle ilişkili çeşitli hormon düzeylerini önemli ölçüde azalttığı araştırmalarla desteklenmektedir. Ayrıca, stres azaltma ile doğrudan ilişkili bazı beyin kimyasallarını geri yükleyerek stresi hafifletmeye yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Diş Eti Hastalıkları

Yıllanmış sarımsak ekstratı, günlük kullanım ile diş eti iltihabı, diş eti kanamasında azalma gözlenmektedir.

Bağırsak Sağlığı

3 ay gibi bir süre boyunca düzenli kullanımla bağırsak sağlığında belirgin faydalar sağladı gözlenmiştir, Bağırsak mikrobiyotasında çeşitlilik sağlar.

Beyin Sağlığı

Kısa süreli hafızayı güçledirmekte ve alzheimer hastalığından korunmada takviye gıda olarak düşünülmektedir.

Sonuç olarak yıllanmış sarımsak özütü, bugün Avrupa’da birçok ülkede ve Amerika’da sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olabilecek güvenli ve etkili bir takviye olarak görünmektedir. Bu özel ürün son zamanlarda ülkemizde de satışa sunulmuş ve ilgi görmüştür.

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Calculate Shipping