Yoğurt kimyon kürü basitçe hazırlanan ve sıklıkla kilo kaybını desteklemek amaçlı kullanılan doğal bir kürdür.

Kimyon içerdiği yüksek oranda fitosteroller ile yağ yakımını destekler ve hızlandırır.

Kimyonlu yoğurt tüketiminin zayıflamayı destekleyici etkisi olduğu çalışmalar ile de desteklenmektedir.

Yapılan yeni tarihli bir çalışmaya göre günlük diyetine 1 yemek kaşığı kadar kimyonlu yoğurt ekleyen kadınların yağ yakımında ve kilo kaybında olumlu etkiler gözlenmiştir.

Toz Kimyon Satın Al

Saç Dökülmesi için Etkili Kür Tarifi

Kimyon Yoğurt Karışımı Faydaları Neler?

Kimyon ve yoğurt ikilisi ayrıca kalp ve damar sağlığı; mide ve bağırsak sağlığı için de destekleyici ve koruyucu bir etkiye sahiptir.

İçerdiği E vitamini ile cilt sağlığını destekler. Daha canlı ve genç görünmesine katkı yapar.

Uyku problemi yaşayan kişilerce de tercih edilen yoğurt ve kimyon karışımı sakinleşmeyi ve kaliteli bir uykuya geçişi destekler.

Kimyonlu Yoğurt Mideye İyi Gelir mi?

Mide ve bağırsak sağlığı üzerinde de olumlu etkisi olan karışım özellikle öğünlerden sonra sıklaşan gaz problemi ve kabızlıktan kurtulmada oldukça destekleyicidir.

 Kimyonlu yoğurt mideye iyi gelirmi

Kimyonlu Yoğurt Ne Zaman Yenir? Kimyon Yoğurt Kürü Tarifi

Kimyon ve yoğurt karışımı en yüksek faydayı sağlamak için genellikle yemeklerden hemen sonra en az 1 yemek kaşığı kadar tüketilir. Miktar 1 kaseye kadar arttırılabilir.

Bu biçimde yağ yakımını hızlandırır. Ve besinlerin sindirimini kolaylaştırır.

Kimyon Yoğurt Kürü Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?

Genellikle yalnızca kimyon ve yoğurt ile karışım hazırlanır.

1 kase yoğurt için 1 çay kaşığı kadar kimyon kullanılır. Tane kimyonun taze olarak çekilmesi ve yoğurda eklenmesi kürün etkisini arttırmaya yardımcıdır.

Karışıma bazı durumlarda limon, toz kırmızı biber ya da toz zencefil de eklenebilir. Kimyon yoğurt limon kürü de gene zayıflamayı desteklemek,  özellikle göbek ve bel çevresindeki yağları yakmak için hazırlanmaktadır.

Tane Kimyon Satın Al

Kimyon Yoğurt Zararları Neler?

Karışımı tüketirken aşırıya kaçmak çeşitli sağlık sorunlarını tetikleyebilir.

Yoğun ve çok miktarda kimyon tüketimi kan şekerini düşürebilir. Mide ekşimesine, mide bulantısına ve kusmaya neden olabilir.

Kimyon Uyku Yapar mı?

Hem kimyon hem de yoğurt uykuyu pekiştirici etkiye sahip gıdalardandır. Yatmadan kısa bir süre önce tüketimi -1 saat gibi- daha kaliteli ve derin bir uykuyu destekleyici olabilir.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Yapılır? Adet Söktürür mü?

 

Bilgilendirici makalelerimizden, güncel ürün ve fiyat listelerimizden, kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize abone olabilir ve instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın!

Sığla Yağı Yabani Kekik İç Pikan Cevizi Günlük Reçinesi Yerel Tohumlar Tahin Susam Ezmesi Günlük Buhuru Enerji Temizliği Gökova Susamı Kantaron Yağı Adaçayı Üzerlik Tohumu

0
    Pazar Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git
      Kargo hesapla